reklamı kapat

POPÜLER

Doctor Strange gişede beklentilerin üstünde bir açılış yaptı

Marvel‘ın merakla beklenen işlerinden Doctor Strange uluslararası pazarlarda gösterime başladı. Başrolünde Benedict Cumberbatch‘in yer aldığı yapım açılış gününde beklentileri aşmayı başardı.

Yönetmenliğini Scott Derrickson‘ın üstlendiği Doctor Strange filmi bir kahramanı daha beyaz perdeye aktarıyor. Eski bir doktor, yeni bir büyücü olan kahramana Benedict Cumberbatch hayat veriyor. Ona Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor, Mads Mikkelsen, Michael Stuhlbarg ve Tilda Swinton gibi ünlü isimler eşlik ediyor. Burada ünlü bir cerrah olan Doktor Stephen Strange bir trafik kazasının ardından ellerini istediği gibi kullanamıyor. Tedavi için çeşitli yöntemleri denedikten sonra, The Ancient One‘dan yardım istiyor. Ondan öğrendikleri sayesinde yepyeni bir dünyanın kapıları aralanıyor.

Uzun süredir heyecan uyandıran yapım toplamda 33 ülkede gösterime girdi. Filmin 55 – 60 milyon dolarlık bir açılış yapacağı tahmin ediliyordu. Ancak Doctor Strange beklentilerin üstüne çıktı ve açılışı 86 milyon dolarlık gişe hasılatı ile yaptı. Böylece Ant-Man, Guardians of the Galaxy, Captain America: The Winter Soldier ve Thor: The Dark World gibi Marvel yapımlarını geride bıraktı.

Gişe hasılatı ile bolca gündeme gelecek gibi görünen Doctor Strange ülkemizde 4 Kasım‘da vizyona girecek.