reklamı kapat

POPÜLER

Donald Trump Uzay Kuvvet Komutanlığı TikTok

Donald Trump, TikTok’u yasaklayacağını açıkladı

Dünyanın en popüler sosyal medya ağlarından birisi halini alan TikTok, ABD’de Donald Trump tarafından yasaklanacak gibi görünüyor.

Popülerliğini ciddi oranda artıran dev video uygulaması TikTok, dün akşam hatırlarsınız gerçekten çok ilginç bir haberle gündeme gelmişti. ABD başkanı Donald Trump, geliştirici firma ByteDance’e TikTok’un ABD operasyonunu “zorla sattırmak” istiyor ve bu bölümü de yazılım devi Microsoft satın almak için hazırlanıyor denilmişti. Daha önce TikTok’u yasaklamak istediğini sık sık gündeme getiren Trump, uygulamayı kontrol altına almak için ABD kısmını ayırmak gibi bir yol buldu denilmişti. Ancak Trump kararını bu yönde vermemiş durumda. Çünkü başkanlık uçağında gazetecilere yapılan resmi açıklamaya göre Trump, TikTok servisini ABD içerisinde direkt olarak yasaklamak istiyor. Yani şirketi ayırmak değil ABD özelinde direkt olarak engellemek amaçlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TikTok, Donald Trump tarafından sevilmiyor

Yasaklama için ya yetkilerini kullanacağı ya da bir başkanlık kararnamesi imzalayacağı aktarılan Trump, söylendiği kadarıyla TikTok’u ciddi olarak yasaklama gücüne sahip ve bu kararın bu gün içerisinde resmi olarak açıklanma ihtimali bulunuyor. Hatırlarsınız popüler sosyal ağ Türkiye’de de Kişisel Verileri Koruma Kurulu (KVKK) tarafından da soruşturmaya alınmıştı. Kurum ortaya çıkan  “kişisel verilerin korunmasına yönelik güvenliği açığı” haberleri ve bağlantılı olarak gelen ihbarlar nedeniyle soruşturma açmaya karar vermişti.

İlginizi Çekebilir

Huawei P40 ailesi için heyecanı artıran video