reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Donald Trump

Donald Trump’tan Huawei’ye kötü haber

Huawei tarafına ABD başkanı Donald Trump’tan kötü haber geldi. Firmaya yönelik ambargo kararının uzatılmasına karar verildi.

Huawei, bildiğiniz üzere birçok farklı iddia üstünden ABD ambargosu altında ve bu yüzden yeni Android cihazlarında Google Mobile Services (GMS) kullanamıyor. Firma bunun yerine yeni telefonlarını açık kaynak Android üstü Huawei Mobile Services (HMS) ile satışa sunuyor. İşte bu durum yakında zamanda değişmeyecek gibi görünüyor. Hep söylediğimiz gibi Donald Trump başta olduğu sürece ABD ile Huawei’nin arası düzelecek gibi durmuyor. Çünkü kısa süre başkan Trump, Çin merkezli dev firmaya yönelik ambargoyu 2021 Mayıs ayına kadar uzatma kararı aldı. Huawei ve aynı zamanda yine Çin merkezli ZTE gibi firmaların “ulusal güvenlik riski” oluşturmaya devam ettiği gerekçesiyle alınan bu karar, Huawei’nin ABD’li şirketlerle olan ie yapamama durumunun devam edeceğini gösteriyor. Ancak Huawei’nin ABD’siz yoluna devam etme planları bulunuyor ve firma ekonomik olarak halen çok iyi durumda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, ambargo döneminde çözümü AppGallery ile bulmaya çalışıyor

En son açıklandığı kadarıyla AppGallery, 170’den fazla ülke ve bölgede aylık 400 milyondan fazla aktif kullanıcıya hizmet veriyor. Oyunlar dahil 45 binden fazla uygulamaya ev sahipliği yapan ve sürekli olarak büyüyen market, gelişmesini yerel birçok markette atılan adımlar ile sürdürüyor. Ayrıca firma yetkilisi Eric Xu, Google uygulamalarının Play Store yanında Apple App Store içerisinde yer alması gibi, AppGallery içerisine gelmesini de umduklarını aktarıyor. Kısa süre önce konuşan Richard Yu da hatırlarsınız Google servisleri ve Play Store’u yeniden telefonlarında kullanmak istediklerini belirtmişti.

İlginizi Çekebilir

Logitech’in mutlaka göz atılması gereken yeni kamerası