reklamı kapat

POPÜLER

Dünya ile aynı anda! Fujifilm X-S10 incelemesi

 - Güncelleme: 16 Ekim 2020 11:21

Fujifilm X-S10

FUJIFILM X-S10 PERFORMANS

Fujifilm X-S10 kompakt bir boyuta sahip olsa da boyundan büyük işlere imza atıyor. Fujifilm test için bize 18 mm F/2.0 ve 16 mm F/2.8 objektiflerini gönderdi. İki objektifi kullanarak test ettiğimiz Fujifilm X-S10, fotoğraf ve video performansında X-T4’deki deneyimimize yakın bir performan sergiledi ve bu durum açıkcası çok hoşumuza gitti. Daha ufak bir gövdede böyle bir sonuçla karşılaşmamız gerçekten de önemli. Manzara ve portre fotoğrafları çektiğimiz makine sunduğu görüntü kalitesiyle bizden tam not aldı.

Tam kare sensörlü fotoğraf makinelerdeki gibi bir deneyim olmasa da makinenin sunduğu performans çoğu kullanıcı için yeterli düzeyde. Düşük ışıkta da başarılı performans sergileyen X-S10 ile kullandığımız süre boyunca keyifli dakikalar geçirdik. X-S10, fotoğraf konusundaki başarısını video performansına da taşıyor.

4K video kaydı yapabilen makinenin alametifarikalarından biri de dahili görüntü sabitleme özelliği. X-T4 çok başarılı bulduğumuz bu sistem X-S10’da da çok iyi çalışıyor. Özellikle video konusuna önem veren kullanıcılar için bu özellik gerçekten de çok önemli. Ekstra bir sabitleme cihaz satın alma gereksinimini ortadan kaldıran bu özellik sayesinde sarsıntısı azaltılmış videolar kaydetmek mümkün. Otofokus konusunda da çok hızlı olan makine bu konuda da bizi üzmedi.