reklamı kapat

POPÜLER

Dünya ile aynı anda! Fujifilm X-S10 incelemesi

 - Güncelleme: 16 Ekim 2020 11:21

Fujifilm X-S10

FUJIFIM X-S10 TASARIM

Fujifilm X-S10, şirketin piyasaya sürdüğü fotoğraf makinelerinde çizgiyi devam ettiriyor. Retro tasarımıyla göze çarpan makine, Fujifilm XT-4‘ten daha ufak bir boyuta sahip. Hem makine hem de makineyle beraber test ettiğimiz objektifler ufak bir boyutta olduğu için Fujifilm X-S10, kolay bir taşınabilirlik sunuyor. Kullandığımız süre boyunca konforlu bir deneyim vadeden makinenin üst kısmında kontrol tuşları yer alıyor. XT-4 modelinin üst kısmında mod ve enstantane tekeri haricinde film simülasyonu için bir teker de bulunuyor. Bu simülasyon tekeri sayesinde Fujifilm’in filtreleri hızlı bir seçilebiliyor. Standart filtre haricinde makinede toplam 11 filtre yer alıyor.

Canlı bir görünüm sunan Velvia modu manzara ve doğa için uygunken, Pro Net. Hi seçeceği bir miktar gelişmiş kontrastla portre çekimleri için ideal. Makinenin sol tarafında microUSB ve USB-C bağlantı noktaları mevcut. Cihazın sağ tarafında ise herhangi bir bağlantı girişi karşımıza çıkmıyor. Makinenin alt tarafında ise SD kart girişi ve pil yer alıyor. Fujifilm X-T3’te olduğu gibi bu modelde de 1.260 mAh kapasiteli pil kullanılıyor.

XT-4 modelinde 2.200 mAh kapasiteli pil kullanıldığı için XT-4, X-S10’dan daha uzun pil ömrü sunsa da X-S10’un da pil performansı beklentiyi karşılayacak düzeyde. Fujifilm’in yeni makinesinde dahili flaş yer alıyor. Makinede çizilmelere karşı koruma için ekran içe tarafa dönebiliyor. Dokunmatik ekran 180 derece de dahil olmak üzere farklı açılar sunabiliyor. Ekranın ön tarafa doğru dönebilmesi özellikle VLOG çekimler yapan kullanıcıların dikkatini çekeceğe benziyor. Makinenin elektronik vizöründen de memnun kaldık.