reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın 4 arka kameralı ilk akıllı telefonu: Samsung Galaxy A9 incelemesi

Galaxy A9

TASARIM

Galaxy A9’un sunduğu kamera ve işlemci performansından önce cihazın tasarımından bahsedelim. Samsung Türkiye bize telefonun petrol mavisi renk seçeceğine sahip modelini göndermiş olsa da Galaxy A9’un şeker pembesi ve gece siyahı renk seçenekleri de yer alıyor. Açıkcası biz bu modelde en çok petro mavisi renk seçeceğini beğendik. Renk geçişli gövdesiyle görenleri kendine hayran bırakan Galaxy A9 dikkat çekici bir tasarıma sahip. Tasarıma önem veren birisiyseniz Galaxy A9’un bu konuda sizi fazlasıyla tatmin edeceğini söyleyelim.

Üst segment telefonlarda olduğu gibi cam ve metal malzemelerinin tercih edildiği telefon tasarımıyla amiral gemisi akıllı telefonlara aratmıyor. Orta-üst segmentte konumlanan Galaxy A9’da son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan çentikli tasarım anlayışı çıkmıyor. Çentikli tasarım yerine üst ve alt kısımda ince ekran çerçeveleri kullanan Samsung, Galaxy A9’da sonsuz ekran kullanıyor. Ön tarafta herhangi bir fiziksel tuşun yer almadığı telefonun sağ yan kısmında güç ve ses tuşları bulunuyor. Telefonun sol kısmında ise Bixby tuşu mevcut. Galaxy A9’un üst kısmında Nano SIM kart ve microSD kart girişi, alt kısmında ise USB-C ve kulaklık girişi yer alıyor. USB-C’nin hemen yanında da hoparlör karşımıza çıkıyor.

Yeri gelmişken belirtelim. Galaxy A9’da ne yazık ki bir adet hoparlör yer alıyor. Son zamanlardaki telefonlarda stereo hoparlör deneyimine alışmışken Galaxy A9’da stereo hoparlör deneyiminin sunulmaması üzücü. Telefonda bir adet hoparlör yer alsa da yüksek bir ses deneyimi sunduğunu da belirtelim.