reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın 4 arka kameralı ilk akıllı telefonu: Samsung Galaxy A9 incelemesi

Samsung Galaxy A9

DÖRTLÜ KAMERA SİSTEMİ GERÇEKTEN BAŞARILI MI?

Gelelim telefonun en çok merak edilen özelliği dörtlü kamera sistemine. Samsung, dünyada bir ilke imza atarak dört adet kamerayı arka kısmında kullanıyor. Samsung Galaxy A9’un ana kamerası F/1.7 diyaframlı 24 megapiksel, ikinci kamerası F/2.4 diyaframlı 8 megapiksel, üçüncü kamerası F/2.4 diyaframlı 10 megapiksel, dördüncü kamerası ise F/2.2 diyaframlı 5 megapiksel çözünürlüğe destek veriyor. Telefondaki 10 megapiksel kamera 2 kat optik yakınlaştırma, 8 megapiksellik kamera 120 derece geniş açı, 5 megapiksel kamera ise derinlik için kullanılıyor.

Hem geniş açı hem telefoto hem de arka plan bulanıklaştırma gibi çekimlerde kullanılabilen kameralar iyi ışık koşulunda yeterli performans sergilese de düşük ışıkta beklentimizi ne yazik ki karşılayamadı. 24 megapiksellik kamera düşük ışıkta F/1.7 diyafram değeriyle diğer kameralardan daha başarılı performans sergilediğinin de altını çizmekte yarar var. Samsung Galaxy A9’daki dörtlü kamera sisteminin rakiplerine gövde gösterisi amacıyla konulduğunu ve kamera konusunda telefondan çok fazla bir beklenti içinde olmamanız gerektiğini belirtelim. Ancak yine de farklı lenslerin tek cihazda yer alması farklı çekim teknikleri uygulayabileceğiniz anlamına geliyor.

4K video kaydına destek veren Samsung Galaxy A9’un ön yüzündeki 24 megapiksel kamerayla güzel selfie kareler çektik. Telefon ön kamera performansıyla beğenimizi kazandı. AR Emoji desteği sayesinde selfie çekimlerinde yüzlere eğlenceli filtreler eklenebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR