reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın 4 arka kameralı ilk akıllı telefonu: Samsung Galaxy A9 incelemesi

Galaxy A9

PERFORMANS

Şık tasarımıyla gönlümüzü kazanan Galaxy A9’un gelelim sunduğu işlemci performansına. Galaxy A9’da Qualcomm’un Snapdragon 660 işlemcisi ve 6 GB RAM tercih ediliyor. Bilindiği üzere Snapdragon 660 işlemcisi orta segment telefonlara güç veren bir işlemci. Günlük kullanımda performans açısından herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadığımız Galaxy A9’u performansını PUBG oyunda da test ettik. Galaxy A9, üst düzey telefonlar kadar olmasa da beklentimizi karşılayan bir performans sergiledi.

6 GB’lık RAM’in yer alması sekmeler arasındaki geçişlerde iyi performans sergilese de telefonun üst düzey bir performans sergilemediğini söyleyelim. Telefonu günlük kullanan bir kullanıcı iseniz Galaxy A9’un sizin için iyi bir tercih olduğunu söyleyelim. Geekbench’in tek çekirdek performansından 1.605, çok çekirdek performansından 5.824 alan telefon AnTuTu’dan 140.085 aldı. 2.220 x 1.080 piksel çözünürlüklü 6,3 inç Super AMOLED sonsuz ekranın yer aldığı telefonun ekran performansından da memnun kaldık. Ekran konusundaki başarısını her modelde sunan Samsung, Galaxy A9’da da keskin, canlı ve parlak bir ekrana imza atıyor. Pil ömrünü de test ettiğimiz telefon bu konuda da hayli iddialı.

3.800 mAh’lik pille birlikte gelen telefon ekran parlaklığını son seviyeye getirmezseniz ve telefonla çok fazla haşır neşir olmazsanız iki güne varan bir pil ömrü sunuyor. Telefon hızlı şarj desteği sayesinde yaklaşık 1 saat 40 dakikada şarj edilebiliyor. Unutmadan söyleyelim. Telefonda yüz tanıma ve parmak izi gibi güvenlik sistemleri de unutulmamış.