reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch Active 2 akıllı saat

Duyuru öncesi Samsung Galaxy Watch Active 2 hakkında her şey

Samsung Galaxy Watch Active 2 akıllı saat modeli için adeta resmi duyuruya gerek bırakmayan bir sızıntı yapıldı. İddialı bir saat yolda bulunuyor.

7 Ağustos tarihinde Samsung Galaxy Note 10 ailesiyle beraber lanse edilecek akıllı saat Samsung Galaxy Watch Active 2, üç farklı versiyon halinde geliyor. Bir modelin sadece LTE bağlantıya sahip olduğu, diğerinin sadece Bluetooth taşıdığı, üçüncünün ise yine Bluetooth temelli spor odaklı özel Under Armour versiyonu olduğu açıklanıyor. Eski bilgiler ile harmanladığımız zaman kalın çerçevelere sahip yuvarlak bir gövde taşıyan saat, genel olarak oldukça şık görünüyor. 40 mm ile 44 mm olmak üzere iki farklı boyutta tasarlanan model, siyah, koyu mavi ve roze altın olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle yolda bulunuyor.

Bünyesinde yer alan mikrofon ile telefon görüşmesi için de kullanılabilecek modelin, WiFi versiyonunda 247 mAh, LTE versiyonunda ise 340 mAh pil yer alıyor. Bluetooth 5.0 desteği bulunan akıllı saat, 40 mm boyutta 1,2 inç ekran, 44 mm boyutta ise 1,4 inç 360×360 piksel AMOLED ekran taşıyor. Bu ekranlar çizilmeye karşı akıllı saatlere özel geliştirilen Gorilla Glass DX+ cam ile koyunuyor. Fiziksel olarak döndürülebilir bir çerçeve yerine dokunmatik bir çerçeveye sahip olduğu belirtilen Galaxy Watch Active 2, gücünü Exynos 9110 işlemciden alıyor. LTE modele 1,5 GB, normale ise 768 MB RAM koyan firma, ortak olarak 4 GB dahili depolama sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Watch Active 2 akıllı saat için artık sadece fiyat bilgisi eksik

Apple Watch Series 4 gibi kişilerin EKG‘sini çekebilecek akıllı saat, maalesef bu özelliği ancak 2020 yılında aktif edecek. Bu arada biliyorsunuz saatte bir Apple Watch Series 4 özelliği daha bulunuyor. O da düşme algılama özelliği. Bu özellik de düştüğünüz algılayarak yakınlarınıza haber verebiliyor. Bu özelliğin hemen aktif edileceği söyleniyor.

İlgili Video