reklamı kapat

POPÜLER

Dyson
Dyson

Dyson iptal edilen elektrikli otomobilinin yeni fotoğraflarını paylaştı

Dyson‘ın iptal edilen elektrikli otomobilinin yeni fotoğrafları ortaya çıktı. Dyson tarafından paylaşılan fotoğraflar sayesinde otomobilin tasarımı hakkında daha fazla bilgiye sahip oluyoruz.

Şirket, SUV aracı teknolojiyle donatılmış bir araç olarak yorumluyor. Elektrikli otomobillerle ilişkisi birçok sorunu çözdüğü belirtilen otomobil ticari olarak uygun olmadığı için iptal edilmişti.

Tam dolu şarjla yaklaşık 965 kilometre menzil sunan otomobil şu anda N526 kod adıyla anılıyor. Yedi kişilik oturma kapasitesi sunan otomobilin sunduğu menzil değeri gerçekten de etkileyici. Tesla Model S‘in menzil değerinin yaklaşık 610 kilometre olduğunu hatırlatmakta yarar var. 2,6 ton ağırlığındaki alüminyumdan üretilen otomobil saatte 100 kilometre hıza 4,8 saniyede ulaşıyor. 536 beygir güç ve 650 Nm tork üreten otomobil saatte maksimum 200 kilometre hız sunuyor. Tasarım açısından Range Rover araçlardan ilham alan araç çift 200 kW elektrik motorundan güç alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dyson imzalı otomobil iç mekan tasarımıyla da dikkat çekiyor

İnce koltukların tercih edildiği otomobil, Dyson’a göre, genel olarak daha iyi bel desteği sağlayacak şekilde tasarlanmış parçalı yastıkları da bünyesinde barındırıyor.  Dyson yeniden elektrikli otomobil projesini gündeme getirip getirmeyeceği ise şu anda belirsizliğini koruyor. Dyson tarafından paylaşılan fotoğraflara haberin girişinden bakabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Dyson’ın özellikleriyle dikkat çeken akıllı lambası

İLGİLİ HABERLER