reklamı kapat

POPÜLER

en çok satan ticari

Elektrikli Fiat Ducato seri üretime hazır versiyonuyla karşımızda; işte özellikleri

Prototip tanıtımının üzerinden geçen yaklaşık bir yıllık sürenin ardından son kullanıcıya hazır hale getirilen elektrikli Fiat Ducato, tüm özellikleriyle karşımızda.

Opel ve Peugeot ikilisinin kısa süre önce ticari araç sınıfında attığı elektrik hamlesine Fiat‘tan da karşılık geldi. Markanın sevilen modeli Ducato üzerinden atılan bu hamle pilot projeler için seçilen müşterilere sunulacak üretim versiyonu üzerinden karşımızda duruyor. Prototip versiyonunun tanıtımının üzerinden geçen yaklaşık bir yıllık sürenin ardından son kullanıcıya hazır hale getirilen elektrikli Fiat Ducato, teknik özellikleriyle günlük ihtiyaçları karşılama konusunda herhangi bir sorun yaşatmayacak gibi görünüyor. Modelde kullanıcıların tercihine göre sunulacak farlı batarya paketleri sunulacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli Fiat Ducato teknik özellikleri

E-Ducato adıyla ürün gamına dahil edilen modelin, Fiat’ın açıkladığı verilere göre 120 beygir güç ve 280 Nm tork üreten bir elektrik motorundan güç aldığını görüyoruz. 1.950 kilograma kadar yük taşıma kapasitesi vadeden modelin maksimum sürat değeriyse verimlilik kriterleri göz önünde bulundurularak 100 km/s’e sabitlenmiş durumda. Menzil ayağında ise bizleri iki farklı seçenek karşılıyor. Giriş seviyesinde 200 kilometre yol kat edebileceğini gördüğümüz E-Ducato, üst pakette ise tek seferde 330 kilometreleri bulan menzil verilerini görebilecek nitelikte. Geliştirilen bağlanılabilirlik özellikleri sayesinde, kullanıcıların araç verilerini akıllı cihazları üzerinden takip edebilmesi de bekleniyor. Model, resmi satışa çıkmadan önce ortak müşteriler tarafından normal çalışma koşullarında kapsamlı saha testlerine tabi tutulacak. E-Ducato Avrupa pazarında satışta olacak.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu