reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli motosiklet deneyimini arazi ile birleştiren model; UBCO 2×2

Yaklaşık üç yıldır faaliyet gösteren bir ekibin ürünü olan UBCO 2×2, iki tekerlekten de gücü yere aktararak arazi sürüşünde sorun yaratmama iddiasında.

Elektrikli bisiklet ve motosiklet gibi son dönemin gözde oyuncularından günümüz itibarıyla beklenti, şehir içerisinde ulaşıma çözüm olmak üzerinedir. Sessiz ve çevreci oluşlarının yanında tasarımlarıyla da ilgileri üzerine çekmeyi başaran bu oyuncular, Amerika’nın en büyük metropollerinde kiralama hizmetlerinin de odak noktalarında. Yeni Zelanda merkezli olarak kurulan girişim niteliğinde UBCO markası ise, iki tekerlekli elektrik deneyiminde sınırları biraz daha doğaya çevirmek isteyenleri yakalamayı amaçlıyor. İki tekerleklerinden de güç aktarma özelliği sayesinde çıkış noktasındaki felsefeyi kullanıcı deneyimine aktarma konusunda da iddialı olan motosiklet, doğanın sessizliğinde kaybolmak isteyenlere keyifli bir şekilde eşlik edecek gibi görünüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik özellikler

Üç yıl gibi kısa zaman içerisinde adından söz ettirmeyi başaran bir isim olmayı başaran UBCO, Amerika pazarındaki kullanıcıların karşısına çıkmak için hazır hale gelmeyi başarmış durumda. Piyasaya sunulacak olan modelin teknik detaylarına baktığımızda, ortaya herhangi bir soru işaretine mahal olmadığını da rahatlıkla söyleyebiliriz. Ön ve arka bölümünde konumlandırılan elektrik motoruyla maksimumda 48 km/s hıza erişebildiğini gördüğümüz UBCO 2×2, 90 Nm‘lik tork değeriyle yokuş ve zorlu arazi şartlarına meydan okuyabiliyor. İşin batarya ayağında ise lityum-iyon yapıda bir paketin kullanıldığını ve bununla birlikte tek seferde 120 kilometre menzil kat edilebildiğini görüyoruz. Sökülebilir yapısı sayesinde iskeletten bağımsız olarak taşınabilen batarya paketi aynı zamanda bir şarj cihazı olarak da kullanılabiliyor. Gövdesinin inşa sürecinde 7.000 serisi hafif alaşım alüminyum malzemeden faydalanılan modelde, süspansiyonlar sayesinde nispeten konforlu bir sürüş mümkün görünüyor. Amerika’da 6.999 dolarlık etiket fiyatıyla alıcı bulan UBCO 2×2’yi satın almayı düşünenler için düzenlenen ufak bir teknik bilgi yarışmasıyla 500 dolarlık indirim kazanmak da mümkün.