reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Semi
Tesla Semi
Tesla Semi
Tesla Semi

Elon Musk, Tesla Semi için iddialı konuştu: O değerleri geçeceğiz!

Elektrikli kamyon modeli Tesla Semi, şu sıralar aktif olarak test ediliyor. Kısa süre önce bir açıklama yapan Elon Musk, yeni aracıyla söylenenden daha iyisini sunacak gibi görünüyor.

Tesla‘nın büyük gelecek vadeden kamyon modeli Semi, özellikleri hatırlamak gerekirse 800 km menzile sahip. Arka aksa yerleştirilen birbirinden bağımsız dört farklı motordan güç alan kamyon, boş haliyle 0’dan 100km/s hıza sadece 5 saniyede çıkabiliyor. Yük altında 0’dan 100km/s hıza 20 saniyede çıkan araç, “Regen” sistemi sayesinde fren pedalına basılma ihtiyacını neredeyse ortadan kaldırıyor. İki yılda tam 200 bin dolar yakıt tasarrufu sağlayabildiği belirtilen kamyon, 2019 yılında seri üretime giriyor. Araçta gelişmiş bir otomatik pilot sistemi de aktif olarak yer alıyor. Bu uzun yollarda büyük kolaylık sağlayacak gibi duruyor. İşte Elon Musk bu gerçekten iyi özelliklerin daha da geliştirilebileceğinin sinyalini veriyor. Bunu Twitter hesabından duyuran ünlü CEO, lansmanda tanıtılan özellikleri geçme konusunda oldukça iyimser olduğunu söylüyor. Musk ayrıca aracın çok özel olacağına da değinmeden geçmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Semi çok büyük ilgi görüyor

Tesla Semi, 2017’nin sonunda Budweiser biralarının arkasındaki firma olan Anheuser-Busch, PepsiCo ve UPS firmalarından toplam 265 ön sipariş aldı. Genel toplamda 500 ön sipariş miktarının geçildiği belirtilen kamyon, büyük gelecek vadediyor. Şirket ulaşım sektörünü değiştirmeye de kararlı görünüyor.

Video