reklamı kapat

POPÜLER

Etkileyici elektrikli motosiklet Arc Vector

Etkileyici elektrikli motosiklet Arc Vector için yeni fotoğraflar geldi

Elektrikli motosiklet modeli Arc Vector için yeni fotoğraflar yayınlandı. Çok uzun zamandır gündemde olan model, gerçekten iddialı.

Elektrikli motosiklet Arc Vector, gündemimize ilk defa gelmedi. 2018 yılından bu yana gündemde olan model, yeni fotoğraflar ile karşımıza çıktı ve bir kez daha kendisine hayran bıraktı.

Bir dönem Jaguar’ın ürün geliştirme bölümünde görev yapmış Mark Truman tarafından kurulan şirket, modeli yıllardır pazara sunmaya çalışıyor ve gelen ciddi yatırımlar ile buna artık çok yakında bulunuyor.

Tamamen elektrikli temeli benimseyen ve herkesin ilgisini çeken çok kışkırtıcı bir tasarımı olan model, uçuk teknik değerlere sahip değil ancak yine de yüksek performans sunuyor. Baktığımız zaman Arc Vector, 103 kW (138 beygir) güç sunuyor ve 200 km/s hıza rahatlıkla çıkabiliyor. 0’dan 100 km/s hıza 3.2 saniyede ulaşabilen motosiklet, firmanın açıklamasına göre 436 km gibi iyi bir menzil değerine sahip.

Gelişmiş bir kask ile gelen ve ses kontrolü ile yönetim sunan motosiklet, arka kamera ile aldığı görüntüleri sürücünün karşısına getirebiliyor ve titreşim temelinde algılanan tehlikeleri anlık olarak bildirebiliyor.

Sadece tek kişiyi taşıması için tasarlanan Elektrikli motosiklet Arc Vector, pil paketini monokok karbon fiber gövdesinde güvenli şekilde tutuyor. Motosikletin pil kapasitesi net olarak açıklanmıyor ancak gövdeye ve menzile bakılırsa büyük bir pile yer veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli motosiklet Arc Vector çok pahalı bir seçenek

Motosiklet modeli için açıklanan fiyat tam 120 bin dolar seviyesinde yer alıyor ve bu açıdan çok ama çok geniş bir kitleye hitap etmiyor. 2022’de Vector hakkında daha fazla bilginin gelmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda uçabilen güvenlik kamerası, evet uçabilen!