reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8.sezonu beklerken izlenecek dizi ve filmler

Game of Thrones’un 8. sezonu için sabırsızlanıyoruz. Ancak final sezonunu beklerken dizinin yıldızlarının diğer yapımlarını izlemeye ne dersiniz?

Advertisement

Bunun bir teselli olmadığının farkındayız ancak Game of Thrones’un 8. sezonu için tarihler pek iç açıcı değil. 2018 sonu, 2019 başı derken dizinin finalini görmek için haddiden fazla bekleyeceğiz. Diziyle beraber hayli popüler olan oyuncular ise o sırada boş durmuyor elbette. Yeni sezonu beklerken izleyecek farklı şeyler arayanlar için, dizinin yıldızlarının yer aldığı yapımları derledik.

Kit Harington

Game of Thrones’un veri analiziyle “ana karakteri” seçilen Kit Harington’ın yeni projesi BBC için hazırlanmış kısa bir seri. Gunpowder isimli mini seri konusunu tarihten alıyor. İngiliz aktivist Guy Fawkes’ın hikayesini şekillendiren yapım 17. yüzyılın başlarında geçiyor. Lordlar Kamarası’nı havaya uçurma ve protestan Kral I. James’i öldürme planında Harington, Robert Catesby’e hayat veriyor. Catesby katolik İngiliz grubunun lideri olarak öne çıkıyor. Planı hazırlayan da Catesby’den başkası değil. Gunpowder, üç bölümlük ilk sezonu tamamladı bile.

Emilia Clarke

Büyük yapımlardan fazla uzak duramayan Clarke, yeni bir filmle vizyondaki yerini almaya hazırlanıyor. Clarke’ın bu seferki iddialı yapımı ise Solo: A Star Wars Story. 25 Mayıs 2018’de vizyona girmesi beklenen filmde Clarke, Kira isimli bir karakteri canlandırıyor. Karakterle ilgili bilgiler ise şimdilik çok kısıtlı.

Peter Dinklage

Dinklage ekipteki en meşgul oyunculardan biri. Hal böyle olunca 8. sezona kadar kendisini bol bol görme fırsatı ediniyoruz. Fransız aktör Hervé Villechaize’nin hayatını anlatan televizyon filmi My Dinner with Hervé‘de yer alan Dinklage, Hervé’in kendisini canlandırıyor. 2018’de yayınlanması beklenen filmin net bir tarihi yok.

Dinklage’ın bir diğer işi ise I Think We’re Alone Now isimli post apokaliptik film. Dinklage’a filmde Elle Fanning eşlik edecek. Hayatta kalma mücadelesi çevresinde şekillenen filmin 2018 yılında vizyonda olması bekleniyor. Ancak bu film için de detaylar net değil.

Game of Thrones’u zor bekliyorum bunları nasıl bekleyeyim?” diyorsanız o zaman size önerimiz Rememory filmi. Gizem ve bilim kurgu severler için öne çıkan ve oldukça ilgi çekici bir konusu olan film geçtiğimiz ağustos ayında Amerika’da hayranların beğenisine sunuldu.

Lena Headey

Sezon finaline kadar hayatta kalmayı başaran Lena Headey 2018 yılında vizyona girecek olan The Flood filminde yer alıyor. Headey’e Game of Thrones’daki rol arkadaşı Iain Glen (Ser Jorah Mormont) eşlik ediyor. Göçmen ofisinde geçen hikayede tehlikeli bir sığınmacının kaderi kararlaştırılıyor.

Headey’in bir diğer filmi ise Fighting with My Family. WWE dövüşçüsü olan Paige’in (Saraya-Jade Bevis) hayatını anlatan filmde Headey “anne” rolünde. Filmde Headey’e Dwayne Johnson eşlik ediyor. Filmin 2019’da vizyona girmesi bekleniyor.

John Bradley

Edindiği bilgiler ve teyit ettiği son açıklamayla 7. sezonun adeta kahramanı olan John Bradley (Sam), American Satan filminde yer alıyor. Bradley, genç bir rock grubunun yöneticisi konumundaki Ricky Rollins’e hayat veriyor.

Aynı zamanda Patient Zero isimli bir zombi filminde de yer alan Bradley’e bu filmde Natalie Dormer (Margaery Tyrell) eşlik ediyor. Patient Zero’da Matt Smith’in de yer aldığını ekleyelim.

Sophie Turner

X-Men evrenine genç Jean Grey olarak atılan Sophie Turner’ın, X-Men macerası devam ediyor. X-Men: Dark Phoenix filminde rol alacak olan Turner’ın yeni filmi 2 Kasım 2018’de Türkiye’de vizyona girecek. Adından da anlaşılacağı üzere filmde Jean Grey’in güçleri yüzünden karanlık tarafa dönmesini izleyeceğiz.

Maisie Williams

X-Men evrenine geçiş yapan bir başka Game of Thrones karakteri de Maisie Williams. The New Mutants‘ta rol alan Williams, Rahne Sinclair (Wolfsbane) karakterini canladıracak. Çok daha karanlık bir X-Men yapımı olan New Mutants’ın 13 Nisan 2018’de Türkiye’de vizyona girmesi bekleniyor. Bunun dışında Williams’ın 2018 için planlanan Early Man ve Departures’da da yer alması söz konusu.

Nikolaj Coster-Waldau

Nikolaj Coster-Waldau, The Simpsons’ın 29. sezonunda “The Serfsons” bölümünde yer alıyor. Game of Thrones parodisinin gerçekleştirildiği bu bölümde Markery isimli karakteri seslendiriyor.

Coster-Waldau bunun dışında, 2018’de çıkması planlanan Domino isimli suç filminde yer alacak.

Aidan Gillen

12 Mayıs 2017’de Türkiye’de vizyona giren King Arthur: Legend of the Sword filminde Bill karakteriyle yer alan Gillen, 2018’de Maze Runner finali için karşımıza çıkacak. Janson karakterine bir kez daha bürünecek olan Gillen, henüz çekimlerine başlanmamış James and Lucia filminde de James Joyce olarak yer alacak.

Gwendoline Christie

Star Wars evreninde kendine yer bulan Christie, Force Awakens’taki Captain Phasma rolünü genişleterek The Last Jedi‘a taşıyor. Star Wars: The Last Jedi filmi 13 Aralık’ta Türkiye’de vizyona girecek. Filmin biletleri ön siparişe sunuldu bile.