reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones’ta Demir Taht’ın sahibi hangi Stark olmalı?

Yedinci sezonunu uzunca bir süredir beklediğimiz Game of Thrones‘a dair hepimizin cevabını merak ettiği bir soru var: Her şeyin ardından Demir Taht’a oturan kim olacak? Merak edilen bu soruyu Stark kardeşler yanıtladı.

Advertisement

Game of Thrones’un en talihsiz ailesi denildiğine aklımıza ilk Starklar geliyor. İlk sezonda yolları ayrılan aile üyelerinin başına gelmeyen kalmadı. Hayatını kaybedenlerin yanı sıra hepsi sıkıntılı günler geçirdi. Sansa Stark uzun süre Joffrey Baratheon’un şımarık tavırlarına maruz kaldı. Defalarca aşağılandı. En son Ramsey Bolton’un elinden kurtulmayı başardı. Arya Stark ailesinin intikamını almak üzere harekete geçti. İstediği noktaya gelebilmek için çok zorlu bir süreçten geçti. Duvar’a giden Jon Snow ihanete uğrayarak öldürüldü. Ardından Melisandre tarafından hayata geri döndürüldü. En sonunda da Winterfell’i geri almayı başardı. Tüm bunları göz önünde bulundurunca Starkların Demir Tahtı devralmasını isteyenlerin sayısı azımsanamayacak kadar çok. Entertainment Weekly de bu noktadan yola çıkarak Stark kardeşlerle konuştu. Onlara tahtı en çok hangi Stark’ın hak ettiği soruldu. Oyuncular ise enteresan cevaplar verdi.

Sophie Turner: Winterfell’i yönetecek Stark, Sansa olmalı. Bence bunu hak ediyor. Aynı zamanda doğuştan lider olduğunu düşünüyorum. Demir Taht’ta gözü yok. Winterfell onun için mükemmel. Starklar içinden Demir Taht’a oturan Jon Snow olmalı.

Maisie Williams: Arya ve Bran’in yardımıyla Winterfell’i Sansa yönetmeli. Demir Taht’a ise Jon Snow oturmalı.

Kit Harington: Demir Taht’ın sahibi Sansa olmalı. Winterfell’i Arya yönetmeli. Jon ise Duvar’a geri dönmeli.

Isaac Hempstead-Wright: Demir Taht’ta Sansa olmalı. Winterfell’de de Jon Snow.

Oyuncuların cevapları ortada. Peki sizce Demir Taht’ın sahibi kim olmalı?