reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones’un efsane 7. sezon finalinin soundtrack’i [Dinle]

Game of Thrones akıllardaki soruların bir kısmını yanıtlarken bir yandan da yeni soruların doğmasına yol açan ve bizi bir yılı aşkın bir bekleyişe sürükleyen finalle sezonu noktaladı. Sezon finalini bu kadar eşsiz kılan detaylardan biri ise tabii ki müzik seçimi.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Game of Thrones’un yedinci sezon finalina dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız detaylar izleme keyifinizi kaçırabilir.


Game of Thrones’un sezon finali pek çok boşluğu doldurdu. Jon Snow’un gerçek ismini öğrendiğimiz final bölümünde, karakterin düşünüldüğü gibi gayrimeşru olmadığını aksine taht sırasında Daenerys’ten de önde olduğunu keşfettik. Öte yandan Stark kardeşlerin intikamı ile 7 sezondur içimize dert olan problemden kurtulduğumuz gibi Cersei’nin gizli planlarıyla da yeni sezon beklentimiz arttı. Ancak finalin kilit sahnesi Ak Gezenler’in oldu. Mavi alevler üfleyen Viserion’la duvarın hasar görmüş yarısını yıkıp geçen Night King ve ordusu Kış Yarı’na doğru uygun adım ilerlemesini sürdürüyor.

Ramin Djawadi’nin hazırladığı The Army of the Dead (Ölüler Ordusu) parçası da bu sahneyi yeniden yaşamayı mümkün kılıyor. Saniye saniye sahneyi aklınızda canlandıracak, tüylerinizi diken diken edecek olan parça 5.30 dakikada Ak Gezenler’in sahnesini özetliyor. The Army of the Dead’i aşağıdan dinleyebilir, dizinin final sahnesini de hemen altındaki videodan izleyebilirisiniz.

Kurgu ilerleyişi:

1:38 Ejderha üzerindeki Night King duvara alev püskürtüyor.
2:05 Duvarı koruyan büyü duvarın çatlamasıyla bozuluyor. Kuzgunlar gönderilirken Kara Kardeşler kaçışıyor.
2:30 Duvar yıkılmaya başlıyor.
2:50 Duvar yıkıldıktan sonraki sahne.
3:06 Yıkılan duvardan uzaklaşarak yaklaşan ordunun ne kadar büyük olduğu gösteriliyor.
3:34 Ak Gezenler duvarın ötesine geçmeye başlıyor.
3:46 Night King ve ejderhanın görüntüsünün ardından Ak Gezenler’in Kış Yarı’na yürüyüşü gösteriliyor.
4:05 Son jenerik.

VİDEO

VİDEO – FİNAL SAHNESİ