reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome

Google, Chrome kullanıcılarını çok memnun edecek bir sistem geliştiriyor

İnternet devi Google, Chrome ile alakalı çalışmalarına devam ediyor. Kısa süre önce ortaya çıkan bir çalışma, tarayıcının performansına odaklanıyor.

Google Chrome, sistem kullanımı konusunda en çok eleştirilen tarayıcıların başında geliyor. Özellikle RAM’leri oldukça sömüren tarayıcı, bu konuda ciddi eleştiriler alıyor. Şimdi ortaya çıktığı kadarıyla firma tarayıcı için “Never-Slow Mode” adı verilen bir mod üzerinde çalışıyor. Bu mod açıldığı zaman tarayıcının kaynak yüklenmesini ve bazı diğer unsurları kısıtlayacağı ve böylelikle sürekli olarak hızlı / pürüzsüz bir gezinme deneyimi sunacağı belirtiliyor. Kağıt üzerinde çok güzel duran bu Never-Slow Mode, şimdilik tek bir olumsuzluğa sahip. Bu mod açıldığı zaman sitelerdeki birçok içeriğin bozulabileceği belirtiliyor. Ancak bunun üstesinden gelinmesi için çalışmaların devam ettiği söyleniyor. Dediğimiz gibi altyapı henüz geliştirme aşamasında bulunuyor.

Google Chrome için başka yenilikler de yolda

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome, yakında Windows 10 işletim sisteminin yerleşik koyu arayüz moduna destek veriyor. Windows 10 bu mod aktif edildiği zaman destekli tüm uygulamaları koyu arayüze geçiriyor. Kapatıldığı zaman ise tüm uygulamalarda normal açık temaya dönülüyor. Oldukça kullanışlı olan bu özelliğe destek verecek olan Google Chrome, koyu arayüzle gerçekten çok daha kullanışlı hale geliyor. Özellikle düşük ışıkta bilgisayar kullanma deneyimini iyileştiren arayüz, aslında şu an da kullanılabiliyor. Bunun için gizli sekme sistemini kullanmak yeterli oluyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın çok beğenilen nostaljik Pixel reklamı