reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold

Göz alıcı Samsung Galaxy Fold “2020” konsepti

23 Şubat 2019

Kısa süre önce katlanabilir akıllı telefon modeli Samsung Galaxy Fold tanıtıldı. Bazı kişilerin çok da beğenmedi model, konsept tasarımcılarına ilham kaynağı olmaya başladı.

1.980 dolar satış fiyatıyla çoğu kişi için hayal olan katlanabilir akıllı telefon modeli Samsung Galaxy Fold, tasarım konusunda pek iyi yorumlar almıyor. Özellikle dış ekranı, kalınlığı ve içeride kullanılan kamera çıkıntısı hoş bulunmayan telefon, yine de yeni bir dönemin ilk gerçek temsilcisi konumunda. Peki bu telefonun yenileri gelecekte nasıl görünecek? İşte bunun cevabını yaptığı konsept tasarımlar ile ünlenen Ben Geskin veriyor. Karşımıza daha çok bir tableti andıran “Galaxy Fold 2020” konsepti ile çıkan tasarımcı, gelecek için heyecanı artırıyor. Tasarımcı bu modeli 8,2 inç 4:3 Infinity Flex iç ekran, 5,8 inç 14:9 dış ekran ile hayal ettiğini belirtiyor. Hem önünde hem de içerisinde Galaxy S10+ gibi ekrana entegre çift ön kamera yer alan konsept, ince çerçeveleriyle gerçekten güzel görünüyor.

Samsung Galaxy Fold
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold şu detaylarla geliyor

Modelde 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3) (İç ekran) ve 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9) (Dış / kapak ekran) olmak üzere iki adet ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan telefon, tam 12 GB RAM ile geliyor. Dahili hafızası 512 GB olan katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold, ekrana entegre parmak izi teknolojisini benimsemiyor. Bunun yerine parmak izi sensörü güç tuşunda olan telefon, arkasında 16 MP F2.2 ultra geniş açı + 12 MP (2PD) F1.5/F2.4 OIS geniş açı + 12 MP F2.4 OIS telefoto olmak üzere üç adet kamera yer alıyor. Modelin içerisinde ise 10 MP (2PD) F2.2 geniş açı + 8 MP F1.9 derinlik kamerası bulunuyor. Modelin kapağında ise 10 MP (2PD) F2.2 kamerası bizleri karşılıyor. 4.380 mAh pil üzerine kurulan telefonda, normal ve ters kablosuz şarj teknolojisi de aktif olarak yer alıyor.

İlgili Video