reklamı kapat

POPÜLER

2019 Hyundai Tucson

Güncellenen tasarımı ve yeni asistanlarıyla 2019 Hyundai Tucson tanıtıldı

New York Otomobil Fuarı’nda sergilenen 2019 Hyundai Tucson, tasarımsal detayların yanı sıra elektronik destek kısmında da elini güçlendirmiş durumda.

Satış rakamlarıyla sınıfının referansları arasında yer alan Hyundai Tucson, 2019 model yılıyla birlikte makyaj niteliğinde güncellemeler elde ederek New York Otomobil Fuarı’nda karşımıza çıktı. Halihazırda sunulan versiyonundaki hatları üzerinden sportifleştirme hamleleriyle daha dikkat çekici bir hale getirilen modelin iç mekanın da değişimler yapıldı. Genel olarak bir makyaj operasyonundan beklediğimiz tüm yenilikleri elde eden 2019 Hyundai Tucson’da Türkiye’yi kapsamayacağını düşündüğümüz dikkat çeken bir hamle yapıldı. Kaputun altında yapılan bu hamleyle ile Amerika pazarında 1,6 litrelik benzinli motora veda ediliyor.

Tasarım – Donanım

2019 Hyundai Tucson’un makyaj kapsamında dış bölümünde yapılan en dikkat çekici değişimi LED gündüz farlarında. Yeni jenerasyon Opel ailesinde gördüğümüz yapıyla benzerlik gösteren bu dokunuş arka stoplara da eklenen yeni yapıyla birlikte tamamlanıyor. Bunun yanında basamak formlu ızgarasına bir kat daha çıkılan ve artık dört kademeli bir hal alan Tucson’da 17 inç’ten başlayıp 19 inç’e kadar uzanan jant seçenekleri sunulacak. Bu seçeneklerde yeni opsiyonlar da haliyle sunulmakta. Genel hatları itibarıyla Köşeleri biraz daha yumuşatılan aracın tamponun alt kısmı ve egzoz çıkışları da elden geçirilen bölümler arasında yer alıyor.


Tucson iç dünyasında ise günümüz standartlarını karşılayacak değişimler gözümüze çarpıyor. Kokpitinin dışarısına taşınan ve boyutu 7 inç olan multimedya ekranı artık Apple CarPlay ve Android Auto desteği sunan modelde Qi kablosuz şarj sistemi ve elektronik park freni önemli parçalar arasında. Konsoldaki havalandırma ızgaralarının tasarımı değiştirilirken üzerine eklenen krom kaplamalarla da üst seviye bir görünümün hedeflendiği de gözlerden kaçmıyor. Elektronik destek kısmında ise; ön bölge çarpılma önleyici, yaya algılama, uzun ar asistanı, akıllı hız sabitleyici, çevre görüntüleme, sürücü yorgunluk algılama ve şeritte tutma gibi parçalar ön planda.

Motor

Haberimizin başında da altını çizdiğimiz gibi 2019 Hyundai Tucson’da en büyük değişim en azından şimdilik Amerikayı baz aldığımızda kaputun altında yer alıyor. Yeni modelle birlikte 1,6 litrelik motora veda eden Hyundai burada seçenek olarak 2.0 litre ve 2,4 litrelik dört silindirli makineleri sunuyor. Sırasıyla 164 beygir güç-204 Nm tork ve 181 beygir güç-237 Nm tork üreten bu motorlar 6 ileri otomatik şanzımanla kombin ediliyor. Tucson’un Türkiye’de 1,6 litrelik seçenekle satılmaya devam etmesini beklediğimizi de belirtmeden geçmeyelim. Fiyat bilgisi henüz paylaşılmayan yeni modelin satışları ise önümüzdeki sonbahardan itibaren kademeli olarak başlayacak.