reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Hakan: Muhafız 2. Sezon

Hakan: Muhafız 2. sezon ön gösterimi gerçekleşti; işte yeni sezondan ilk detaylar

Hakan: Muhafız 2. sezon bölümlerini yayınlamak için gün sayarken, ilk yerli Netflix dizisinin ön gösterimi 38. İstanbul Film Festivali kapsamında gerçekleşti.

Netflix çatısı altında yayınlanan platformun ilk orijinal yerli dizisi Hakan: Muhafız 2. sezon açılışını bir ilkle beraber gerçekleştirdi. Tüm bölümleri 26 Nisan’da Netflix kütüphanesinde yayılanacak olan dizi, ilk iki bölümünü 38. İstanbul Film Festivali kapsamında beyaz perdede yayınladı. Başrol oyuncularının katılımıyla gerçekleşen etkinlikte dizinin ilk iki bölümünün gösteriminden önce oyuncular merak edilen soruları yanıtlarken, Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü ve Okan Yalabık’ın yanı sıra bu sezon daha fazla görme şansı elde edeceğimiz Rüya rolündeki Burçin Terzioğlu ve yeni bir karakter olarak dizide yer alacak olan Engin Öztürk de yerini almıştı. LOG olarak bizim de katıldığımız etkinlikte, Hakan Muhafız 2. sezon ilk iki bölümü izleme şansı elde ettik. Yeni sezon başlangıcıyla ilgili spoilerlara yer vermeden düşüncelerimizi paylaşalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hakan Muhafız 2. sezon bölümlerinde bizleri neler bekliyor?

İkinci sezon hikayeye hızlı bir giriş yapıyor. İlk sezonun finalinde Leyla hayata döndürülmüş, tüm ölümsüzler uyanmış ve aslında dizi de en heyecanlı noktasında sezona bir ara vermişti. İşte bu heyecan dolu macera hız kesmeden devam ediyor. İlk sezondaki merak unsuru dizinin ikinci sezonunda da kendini hissettiriyor. Öyle ki ilk iki bölümünü izledikten sonra ön gösterim tamamlanırken kendimizi üçüncü bölümü izlemek isterken bulduk. Merak faktörü tam olarak burada devreye giriyor. Bu sebeple bölümlerin çok doğru noktalarda kesildiğini söylemek mümkün.

Bir diğer dikkat çeken detay ise çekimler oldu. İlk sezona kıyasla ikinci sezonun ilk iki bölümündeki çekimler çok daha başarılı. İlk sezondan farklı olarak bu sezon macera ve gizemin üzerine gerilim teması eklenmiş. Detaylarını çok vermeyeceğiz ancak çekimlerde de buna uygun bir değişim rahatlıkla gözlemlenebiliyor.
Netflix Hakan Muhafız 2. sezon
Konu açısından eleştirmek için henüz çok erken olduğunu düşünüyoruz ancak ilk iki bölümün girişinden bakılırsa bu sezon bol bol ihanet, karmaşa, çarpık ilişki ve entrika bizi bekliyor gibi hissettirdi. Beklenmedik karakterler ilerleyen bölümlerde ilginç kararlar alacak gibi. Leyla, Zeynep ve Hakan arasındaki aşk üçgeninin ise hala biraz zorlama olduğunu düşünmeden edemiyoruz. Hikayenin Zeynep tarafı daha inandırıcıyken Hakan tarafı çok yapay duruyor. Bir önceki sezondan kalan bazı eleştirilerimiz ise bu sezon da devam ediyor. Bazı oyuncular ne yazık ki tecrübeli isimlerin gölgesinde kalıyor. Bu kendini özellikle önemli sahnelerde çok fazla hissettiriyor.
Netflix Hakan Muhafız 2. sezon
Öte yandan ilk sezonda da söylediğimiz gibi, hikayenin Faysal tarafına ağırlık verilmesi dizinin derinliğini artıracaktır diye düşünüyoruz. İlk iki bölümdeki Faysal karakteri ister istemez akıllara Daredevil’da izlenen Wilson Fisk hamlesinin başarısını hatırlatıyor. Muhafız’ın değil de Faysal’ın etrafında şekillenen bir hikaye kahramanı da daha iyi gösterecektir. Ancak elbette hikayenin sadece ilk iki bölümünü izlediğimiz için bu konuda net bir şey söylemek pek mümkün değil.

Hakan: Muhafız 2. sezon bölümlerinin tamamını 26 Nisan’da Netflix Türkiye kütüphanesinde yayınlayacak. Dizinin Netflix’teki sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

2. sezon fragmanı