reklamı kapat

POPÜLER

Harley Quinn

Harley Quinn filmiyle ilgili heyecan verici açıklama

DC nihayet Marvel Sinematik Evreni karşısında tutunabilmek için vizyonunu ayarlamış olabilir. Harley Quinn filminden gelen yeni detay, DC’nin Wonder Woman‘ın ayak izlerini takip ettiğini gösteriyor.

Suicide Squad filminin başarısı kesinlikle tartışılır. Özellikle senaryonun kırpılıp adeta biçilmesiyle ortaya çıkan film, gişede Justice League gibi batmasa da ciddi eleştiriler almıştı. Ancak filmde parlayan bir yıldız varsa o da Margot Robbie’nin Harley Quinn’iydi. Karakterin filmin önüne geçmesinin akabinde kendisine özel bir filme kavuşacağını duyduğumuzda pek çokları için bu şaşırtıcı olmadı. Çünkü zaten Joker ve Harley Quinn ikilisi Batman evreninin de en popüler çifti. Ancak Harley Quinn filmi diye altını çiziyoruz. Çünkü bu bir Joker filmi olmayacak. Aksine Quinn ve kız takımının beyaz perde şovu olacak. Birds of Prey filmiyle buluşacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yönetmen belli oldu

Robbie’nin sadece oyuncu değil aynı zamanda yapımcı da olduğu filmin yönetmeninin ise Cathy Yan olacağı açıklandı. Deadline‘ın özel haberiyle açıklanan bu bilgiyle beraber Yan, DC Sinematik Evreni’ne katılan 3. kadın yönetmen oldu. Yan aynı zamanda süper kahraman filmi yönetecek ilk Asyalı kadın yönetmen. Yan’in pek çok önde gelen erkek yönetmeni elemesi ise hayli düşük bütçeli Dead Pigs filminin altından başarıyla kalkmasıyla açıklanıyor. World Cinema Dramatic ödülünü kazanan film, Yan’in yeteneklerini de ortaya çıkarıyor.

Bildiğiniz gibi Wonder Woman’ı Patty Jenkins, gelecek olan New Gods’ı ise Ava DuVernay yönetiyor. Jenkins’in başarısının ardından DC’nin kadın yönetmenlere kendilerini ifade etmek için daha fazla yer vermesi ise şüphesiz hayranların da takdirini kazanacaktır. Bildiğiniz gibi Wonder Woman yerel gişede (Amerika içi) DC’ye en çok para kazandıran film.

Öte yandan DC’nin bu hamleleri bir yandan da Marvel’a cevap olarak görülüyor. Erkek süper kahramanların hüküm sürdüğü 10 yıllık Marvel Sinematik Evreni’ne 2019’da Captain Marvel filmiyle ilk kez kadın baş rollü süper kahraman filmi getiren Marvel, yıllardır beklenen Black Widow filmi içinse daha yeni çalışmalara başladı. Öte yandan Captain Marvel’ın sadece kadın yönetmeninin olmaması ve Ryan Fleck’in işin içinde olması da yine eleştirilere maruz kalmasına sebep olmuştu.

DC Sinematik Evreni kapıda çok güçlü işlerle sinemadaki rekabete dahil olmaya çalışıyor. Her ne kadar DC filmleri eleştiri yağmuruna tutulsa da David F. Sandberg’ın Shazam’ı, James Wan’ın Aquaman’i heyecanla bekleniyor. Flash filmi için Spider-Man: Homecoming filminin yazarları John Francis Daley ve Jonathan Goldstein ikilisiyle de anlaşan DC’nin kadın yönetmenlerle de rekabette hızlanmak istediği belli oluyor.

İlgili video

Suicide Squad fragmanı