reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Android Q EMUI 10

Huawei tarafında dikkat çeken Android Q temelli EMUI 10 haberi

Amerika ambargosu altında bulunan Huawei, ortaya çıktığı kadarıyla kendi içerisinde çok önemli Android Q temelli EMUI 10 testleri yapıyor.

Android lisansı iptal edilen Huawei, bu kararın üç aylık erteleme dönemi içerisinde bulunuyor. Bu yüzden Android Q Beta programından çıkarılan Mate 20 Pro geçtiğimiz günlerde geriye gelmişti. Firma haklı olarak bu erteleme döneminde boş durmuyor. Sağlam kaynaklara göre şu an Huawei aktif olarak Android Q temelli EMUI 10 testleri yapıyor. Hem Mate 20 Pro hem de P30 Pro için yapıldığı belirtilen testler gerçekten büyük önem arz ediyor. Biliyorsunuz firmanın mevcut modelleri Amerika ambargosundan etkilenmiyor. Bu açıdan bu modellerin erteleme dönemin bitecek lisans iptaline rağmen Android Q’ya güncelleneceği belirtiliyor. Şu an Android Pie temelli EMUI 9.1 ile karşımızda olan firma, önemli şekilde geleceğe yönelik de adımlar atmaya devam ediyor.

Huawei EMUI 10 Android Q

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android sonrasında Huawei tam olarak ne yapacak?

Firma HongMeng isimli kendi işletim sistemini geliştiriyor. Ekim ayında geleceği söylenen sistem, gerçekten büyük merak ediliyor. Android temelli olacağı ve bu açıdan Android uygulamalarını çalıştırabileceği söylenen sürüm, firmanın geleceği için büyük önem arz ediyor. İlk olarak bir orta seviye cihazda ve Çin pazarında karşımıza çıkacağı söylenen HongMeng, Çin pazarının genelini oldukça yakından ilgilendiriyor. Çünkü bu sürüme OPPO ve Vivo’nun yardım ettiği yönünde bilgiler geliyor. Çin merkezli şirketler Amerika’ya karşı bağımsız olmak istiyor. Burada donanımdan çok yazılım önemli deniyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO ekran altı kamera teknolojisi