reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Watch 3 akıllı saat

Huawei Watch 3 ve hakkında ortaya çıkan ilk bilgiler

Huawei, Amerika ile olan sorunlarına rağmen ürün gamını büyütmeye devam ediyor. Bu noktada firmadan yeni akıllı saat Huawei Watch 3 de geliyor.

Ortaya çıktığı kadarıyla dev firma Watch 2’nin yerini alacak Watch 3 üzerinde aktif olarak çalışmalar yapıyor. Şimdilik hakkında çok fazla detayın olmadığı akıllı saat, söylendiği kadarıyla Google Wear OS işletim sistemine üzerine kuruluyor. Gücünü Snapdragon 3100 işlemciden alacağı tahmin edilen saatin, yine yuvarlak bir tasarım üzerine kurulması bekleniyor. Oldukça ince çerçevelere sahip olacağı tahmin edilen saatin, 2 ila 3 güne yakın bir pil ömrüyle yolda olduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor. Eskiye nazaran çok daha iyi su geçirmezlik ile tasarlandığı söylenen Huawei Watch 3, daha şimdiden büyük merak uyandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Watch 3 akıllı saat dikkat çekeceğe benziyor

Modelin ne zaman tanıtılacağı hakkında ise henüz hiçbir bilgimiz bulunmuyor. Resmi olarak Mate 30 ve Mate 30 Pro ile geleceği tahmin edilen akıllı saat, firmanın giyilebilir pazardaki payını artırması için önemli görünüyor. EKG dahil olmak üzere birçok yeni özelliği beraberinde getirmesi beklenen saatin, Wear OS işletim sistemini kullanmama ihtimali de bulunuyor. Firmanın burada kendi geliştirdiği Light OS işletim sistemini sunabileceği konuşuluyor. Bu sistem yüksek pil ömrü getiriyor ancak sunulan özellikler açısında kullanıcılar çok memnun etmiyor. Bu arada Snapdragon 429 işlemcinin adı da Watch 3 için geçiyor.

Not: Görsel Watch 2’ye aittir.

İlgili Video