reklamı kapat

POPÜLER

5G Huawei

Huawei’den sıra dışı 5G teknolojisi

Çoğu kişi Huawei’yi dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olarak düşünse de şirket aynı zamanda ağ ekipmanları konusunda da fark yaratıyor. Huawei, 5G teknolojisiyle iddialı geliyor.

5G teknolojisiyle ilgili çalışmalarını da tüm hızıyla sürdüren Huawei, yeni 5G anten tasarımını duyurdu. CableFree olarak adlandırılan yeni tasarım, 5G baz istasyonu antenlerinin yeteneklerini geliştiriyor. Yüksek bant kapsamını geliştiren yeni tasarım radyasyon verimliliğini yaklaşık yüzde 20 artırıyor. 5G için kullanılan daha yüksek kapasiteyi ve ek anten bağlantılarını desteklemek için, dağıtılan antenlerin 1 KW güçle çalışabilmesi gerekiyor. Önceki nesil kablosuz bağlantının yalnızca 500 ila 600 Watt’a ihtiyaç duyduğunu belirtmekte yarar var.

CableFree, bu gereksinimleri karşılamak için anten güç kapasitesini yüzde 80’den fazla artırıyor. CableFree ayrıca antenlerin ağırlığını da düşürerek kurulumu kolaylaştırıyor. CableFree kullanan altı bantlı bir anten 9,9  kilogram daha hafif. Kurulum sırasında bir vinçe ihtiyaç duymadan kurulumun yapılabileceğinden söz ediliyor. Bu durum hem zaman hem de para tasarrufuna katkı sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei 5G teknolojisiyle ilgili açıklamada bulundu

Huawei Anten İş Birimi Başkanı Zhang Jiayi, “Antenler 5G ağları için çok önemlidir. Daha yüksek performans ve entegrasyon, 5G çağındaki anten inovasyonunun ana noktalarıdır. Şirket, müşterilerin 5G döneminde verimli ve yüksek performanslı ağlar oluşturmalarına ve iş başarısı elde etmelerine yardımcı olmak 5G ile ilgili yenilikler yapıyor. ” dedi

Şirketin önümüzdeki dönemde satışa sunacağı 5G destekli modeller de kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor. Şirketin eylül veya ekim ayında Mate 40 Pro’yu tanıtacağı konuşuluyor.

İlginizi çekebilir

Huawei P40 Pro kamera performansıyla sınırları zorluyor