reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’nin yeni bir akıllı telefon modeli daha kendisini gösterdi

Akıllı telefon tarafında son dönemde iyi zamanlar geçirmeyen Huawei, yeni modeller ile gündeme gelmeye devam ediyor. Bu sefer ekran delikli bir model karşımızda.

Huawei, 2019’da telefon tarafı için satış konusunda çok büyük sorunlar yaşamadı. Mevcut modelleri çok iyi satış rakamlarına ulaşan firma, ABD ambargosu nedeniyle esas düşüşü 2020’de yaşayacak gibi görünüyor. Ancak bu durum şirketin yeni modeller geliştirmesini durdurmuyor. Burada ön kamerası ekran deliğinde yer alan yeni bir model daha geliyor. ART-TL00x adıyla TENAA kayıtlarında kendisini gösteren telefonun, arkasında çiftli kamera yer alıyor ve bir parmak izi sensörü taşımıyor. Nova 5 serisinin en altına ekleneceği düşünülen ve bütçe dostu olacağı belirtilen model, kayıtlarda göz alıcı renk seçeneğiyle dikkat çekiyor. 6,39 inç 720p LCD ekrana sahip olacağı belirtilen model, gücünü Kirin 710F işlemciden alıyor ve 3.900 mAh pile üzerine kuruluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei imzalı bu model Google uygulamaları olmadan gelebilir

Biliyorsunuz firma ABD ambargosu nedeniyle Mate 30 ve Mate 30 Pro için de Google’dan Android lisansı alamadı. Hal böyle olunca telefonlarda Google uygulamaları ve servisleri yer almıyor. Bağlantılı olarak modellerde Play Store da bulunmuyor. Kişiler APK dosyaları üstünden bazı uygulamaları kullanılabilirken, bazı uygulamalar çalışmıyor. Bu yüzden firma Mate 30’ları halen Çin dışına çıkarmıyor. Modellerin Türkiye’ye gelebileceği yönünde bazı dedikodular bulunuyor ancak süreç henüz yüzde 100 kesinleştirilmiş değil.

İlginizi Çekebilir

Garmin’den çok şık yeni akıllı saat