reklamı kapat

POPÜLER

aylık kasko

İlginç araştırma; işte en çok kaza yapılan otomobil modelleri

Amerika Birleşik Devleri’nde yapılan ilginç bir araştırma sayesinde uzmanlar en çok kazaya karışan otomobil modellerini listelemeyi başarmış.

Otomobil kazaları maalesef trafiğin kaçınılmaz bir gerçeği haline gelmiş durumda. Özellikle büyük şehirlerde en dikkatli sürücülerin bile, basit de olsa bir kazaya karışmama ihtimalleri oldukça yüksek. Çünkü her trafik kazası maalesef sizin dikkatiniz ile doğru orantılı olmuyor. ABD’de yapılan bir araştırma tam bu noktada devreye giriyor. Yapılan araştırma sigorta şirketlerinden toplanan veriler ile elde edilmiş. Buna göre hangi marka veya hangi model otomobilin en çok kazaya karıştığı ortaya çıkmış. Çıkan sonuçlar ise oldukça ilginç. Çünkü hayal ettiğiniz gibi kırmızı spor bir otomobil listede mevcut değil. Amerika pazarı için oldukça standart sayılabilecek otomobillerin bulunduğu listede göze ilk olarak Subaru WRX çarpıyor. Ucuz fiyatı ve güçlü motoru ile gençlerin gözdesi olan bu modeli gördüğümüze çok da şaşırmadık. Ancak Mazda 3 ve Hyundai Santa Fe gibi aile aracı sayılabilecek modeller bizleri şaşırttı. Uzun lafın kısası, eğer yolunuz bir gün Amerika’ya düşerse, en çok kaza yapan otomobil modellerini gördüğünüzde, yolunuzu değiştirmekte fayda var.

Infiniti Q50

Subaru WRX

Mazda 3

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Acura ILX

Lexus CT

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Chevrolet Trax

Hyundai Santa Fe Sport

Volvo, otomobil güvenliğinde büyük fark yaratacak bir sistem geliştiriyor

Volvo kullanıcılarının kendileri, aile bireyleri veya arkadaşları için otomobillerine hız sınırı koymalarına izin veren Care Key anahtarı tanıttı. Care Key, açıklandığı kadarıyla 2021 model yılından itibaren tüm Volvo modellerinde standart olarak yer alacak. Firmadan yapılan resmi açıklamaya göre Care Key, Volvo sürücülerinin otomobillerini, diğer aile üyelerine veya daha yeni ehliyetlerini almış gençler gibi deneyimsiz sürücülere ödünç vermeden önce, otomobilin üst hız limitine sınır koyabilmelerini sağlıyor.

İlginizi çekebilir

En tepede 523 beygir güç; 2020 BMW X6 iddiasını ortaya koymak için hazır