reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

İlk kez kamuflajlı olarak yakalanan yeni Volkswagen Golf, iç dünyasıyla Touareg’e göz kırpıyor

Nürburgring’de kameralara yakalanan sekizinci jenerasyon Volkswagen Golf, önemli bölümlerinde tamamen yeni bir yapıyı beraberinde getirecek.

Geçtiğimiz yıl itibarıyla yeni bir jenerasyondan ziyade makyaj operasyonlarıyla gündeme gelen Volkswagen Golf ailesi için sıradaki adım dönüşümü de beraberinde getirecek. Geçtiğimiz günlerde CEO değişikliğine giderek baş tasarımcısı Herbert Deiss‘ı başa getiren Volkswagen yönetimi, bu önemli değişimin ardından ilk ciddi hamlelerinden birisini hatchback modeliyle yapacak. Sekizinci jenerasyonuyla ilk kez yoğun bir kamuflaj altında Nürburgring’de yakalanan Golf cephesinde ise bizleri nelerin beklediğini artık somut olarak da görmeye başlıyoruz. Özellikle iç tasarım, motor ve teknolojik destek bazında hatırı sayılır geliştirme ve yeniliklerle gelecek olan bu jenerasyonun tanıtımı ise önümüzdeki yılın Frankfurt Otomobil Fuarı işaret ediliyor. Bizim de artık elimizde beliren detaylar üzerinden yeni Golf ile ilgili paylaşabileceğimiz veriler birikmeye başladı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bizleri neler bekliyor?

Kaynaklardan gelen bilgilere göre artık tüm otomobillerde gördüğümüz her jenerasyonda artış gösteren ebatsal parametre geleneği, yeni Golf’te de devamlılığını sürdürecek. Bu da bizleri daha geniş, daha uzun ve içerisinde bir seviye de ferah yaşam alanı sunacak bir otomobilin beklediğine işaret ediyor elbette. Mk8’i diğer jenerasyonlardan ayıracak en temel özellikleri ise bizim cümlelerimizden ziyade markanın departman sorumlusu Karlheinz Hell‘in açıklamaları ortaya çıkartıyor; “Bir sonraki Golf, Volkswagen’i genişletilmiş otonom sürüş fonksiyonlarına sahip tam bağlantılı araçların çağına götürecek. Geliştirilen yeni yazılımlar üzerinden araç her zaman çevrimiçi olacak ve dijital kokpit ve yardım sistemleri bağlantı ve güvenlik açısından referans olacak.

Yeni jenerasyon Golf’ün en temel değişimlerinden birisi de hibrit motor teknolojisi ve kokpitinde yer alacak. Saf elektrik menzili olan ilk ciddi Golf’ü bizlere getirecek olan 2019 yılında, içeride ise yeni jenerasyon Touareg ile değişen parçaların yansımasını göreceğiz. Ortaya çıkan casus fotoğrafları, Touareg‘den gelen vites topuzu ve hayalet ekran teknolojileriyle bizleri nelerin beklediğini de ilk kez gösterirken henüz hiç dokunulmamış bölümleri de karşımıza çıkartıyor. Volkswagen yetkililerinin “devrimsel” olarak nitelendirdiği destekleriyle yeni Golf için hareketlilik süreci bugünden itibaren başladı. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilir, Golf’te değişmesini düşündüğünüz bölümlerle ilgili düşüncelerinizi bizlere yorum olarak iletebilirsiniz.