reklamı kapat

POPÜLER

instagram
instagram
instagram
instagram

Instagram’a mesajlaşmayı kolaylaştıran özellik

06 Mart 2018

Yeni özelliklerle gelişmeye devam eden Instagram, mesaj kısmına da el atmış gibi görünüyor. iOS versiyonunda gelecek bazı yeni özellikler keşfedildi.

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, kullanıcı dostu özelliklerine yenilerini ekleyecek gibi görünüyor. WABetaInfo‘nun keşfettiği yeni özellikler uygulamanın mesajlaşma kısmını kullananları ilgilendiriyor. Eklenen özelliklerden biri “yıldızlı” mesajlar. Bu özelliğe göre artık aşağılarda kaybolmamasını istediğiniz mesajları “yıldızlı” hale getirebiliyorsunuz. Üzerinde çalışılan bir diğer özellik olan videolu arama özelliğiyle mesajları “yıldızlı” hale getirme ikonu aynı yerdeymiş gibi görünüyor. Muhtemelen son sürümde yerleri değişecektir. Aynı zamanda sohbet pencerelerine iliştirilmiş çıkartma ikonu da dikkat çeken detaylar arasında. Yıldızlı mesajlarla beraber direct kutunuzda mesajları ararma barında “Gelen Kutusu, Okunmamış mesajlar ve Yıldızlı mesajlar” olmak üzere 3 farklı arama kategorisi de görünüyor. Bu da istediğiniz mesajları bulmanızı kolaylaştıran bir detay olmuş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

instagram
instagram
instagram

Tüm verileri kaydetme

Fark edilen bir diğer özellik ise pek çok kullanıcının işine yarayacak cinsten. Uygulama paylaştığınız tüm bilgi ve fotoğrafları indirmenizi sağlıyor. Ayarlar sekmesine eklenen bu özellikte, indirme talebinde bulunduğunuzda işlem tamamlanınca platforma kayıtlı e-posta adresinize verilerini gönderiliyor. Yeni özelliklerin ne zaman kullanıma sunulacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.