reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’a bakış açısını değiştirecek yeni özellik

Facebook’un gündemden düşmeyen popüler platformu Instagram, gündeme bugün henüz kullanıma çıkmamış yeni özelliğiyle geldi. Bu özellik uygulamanın kullanım amacını oldukça değiştirebilecek gibi duruyor.

Açıklanan en son verilere göre her ay 800 milyon aktif kullanıcısı bulunan Instagram, büyümeye devam ediyor. Snapchat’ten aldığı özelliklerle daha büyük kitlelere hitap eden servis, uzun süredir olmazsa olmaz uygulamalar arasında yer alıyor. TechCrunch tarafından uygulamanın kendisi ve ayrı Direkt uygulamasının APK’sında bulduğu detay ise video ile telefon görüşmelerine dayanıyor. Bunun için simgeler hazırlayıp uygulamalar içerisinde koyduğu görülen şirket, platformu gerçek bir iletişim aracı haline getirmek istiyor. Bu yeni altyapı ile kişilerin direkt olarak Instagram üzerinden arkadaşlarıyla telefon ya da görüntülü görüşme yapabileceği söyleniyor. Daha önce de ortaya çıkan bu detay, yeni simgeler ile hemen hemen kesinleşmiş olarak görünüyor. Şirket bu detaya elbette şu an resmi bir açıklama yapmıyor.

Instagram

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram çehresini değiştiriyor

Günümüzde ilk çıkış amacının oldukça uzağında olan platform, ihtiyaçlara göre kendisini şekillendiriyor. Artık sadece bir fotoğraf platformu olmayan servis, dediğimiz gibi yeni özelliklerle yenilenmeye devam ediyor. Özellikle Snapchat’ten aldığı hikayeler altyapısıyla fark yaratan platform, Facebook’un en karlı yatırımları arasında da yer alıyor. Reklam konusunda platformun büyük imkanları bulunuyor.