reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram için “yaş sınırlı” yeni dönem başladı

Facebook’un popüler sosyal medya kanalı Instagram, son dönemde yaptığı köklü değişiklikler arasına bir yenisini daha ekledi.

Kullanıcı sayısını sürekli olarak artıran Instagram, artık kişilerin yeni hesap açma kısmında doğum tarihini yani yaşını sormaya başladı. Yeni dönemde artık (Birçok ülkede) 13 yaşın altındaki kimse yeni bir hesap açamıyor. Verilen doğum tarihi verilerinin gizli kalacağını (Profilde çıkmayacak) özellikle belirten sosyal medya devi, platformun içerik seviyesini koruma şansı olmadığından, çocukları bu şekilde koruma yolunu tercih ediyor. Bu arada Instagram mesaj ve grup ekleme tarafında da önemli bir yenilik sunuyor. Yeni eklenen ayarlar sayesinde artık sadece takip ettiğiniz kişilerden özel mesaj almayı seçebiliyor ya da takip ettiğiniz kişilerin sizi bir gruba eklemesine izin verebiliyorsunuz. Bunlar da gerçekten oldukça faydalı duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram kısa süre önce de “beğeni” konusunda yeni bir dönem başlatmıştı

Geçtiğimiz aylarda Instagram büyük bir hamle yaparak beğeni sayısını gizlemeye başladı. Bu yeni süreçte paylaştığınız fotoğraf ya da videonun kaç beğeni aldığını sizin haricinizde kimse göremiyor. Bu sayede kişilerin daha fazla “like” yani beğenme uğruna kendisini kaybetmesinin önlenmesi hedefleniyor. Yeni sistem ayrıca kullanıcıların beğeni sayısına değil içeriğe odaklanmasını da amaçlıyor. Atılan bu adım arkasında aynı zamanda “beğeni uğruna” oluşturulan yapay / sahte hayatlar yer alıyor. Bu durum, sürekli gösterilen bu sahte hayatları yaşayamayan genç yaştaki kişiler üstünde büyük bir sorun oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu