reklamı kapat

POPÜLER

iOS 16

iOS 15’i alan dört farklı iPhone modeli iOS 16 almayabilir

iOS 15 işletim sistemini alan dört farklı iPhone modeli, iOS 16 işletim sistemine geçiş yapmayabilir. iPadOS tarafında da kayıplar olabilir.

Apple’ın WWDC 2022 (Worldwide Developers Conference) etkinliği 6-10 Haziran tarihleri arasında olacak. Apple’ın WWDC 2022’de göstereceği en önemli işletim sistemlerinin başında elbette iOS 16 geliyor. Henüz iOS 16 hakkında pek bir bilgi sızdırılmış değil ancak bazı analizler geliyor. Geçmişte atılan adımlar üzerinde yapılan yüzde 100 kesin olmayan içeriğe göre, iOS 16 ile beraber iPhone 6S, iPhone 6S Plus, ilk jenerasyon iPhone SE ve iPhone 7 modellerine destek verilmeyebilir. Bu iPhone’lar, 7. jenerasyon iPod Touch ile beraber iOS 15’te kalabilir. Tahminlere iPhone 7 Plus ve üstündeki tüm iPhone modelleri ise çıktığı anda iOS 16’ya geçiş yapacak. iPadOS 16 tarafında ise iPad Air 2, 5. jenerasyon iPad, 6. jenerasyon iPad ve iPad mini 4 modellerine destek kesilebilir. Cihazlarına uzun süre destek veren Apple, iOS 16’ya geçişi minimum 3 GB RAM üzerinden belirleyecek gibi görünüyor. Burada sadece 2 GB RAM’li iPhone 8 için bir ayrıcalık sağlanabilir.

WWDC 2022 kapsamında Apple’ın yazılım yanında bazı donanım duyuruları yapması da bekleniyor. Burada firmanın bazı gelecek ürünler için ön gösterim yapma ihtimali bulunuyor. Bunlar arasında yeni Mac Pro ile çok merak edilen AR/VR başlık yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Merak edilen etkinlikte hakkında “WWDC, her zaman bağlantı kurmayı ve topluluk oluşturmayı amaçlayan bir forum olageldi,” diyen Apple Eğitim ve Kurumsal Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Susan Prescotti sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bu ruhu sürdüren WWDC22, dünyanın dört bir yanından geliştiricileri bir araya gelerek en iyi fikirlerini nasıl hayata geçirebileceklerini keşfetmeye ve sınırları zorlamaya davet ediyor. Geliştiricilerimizle bağlantı kurmayı çok seviyoruz ve tüm katılımcılarımızın bu deneyimden güç toplayarak ayrılacaklarını umuyoruz.”

iOS 16 yanında bunlar da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display