reklamı kapat

POPÜLER

iPad Air 2’ye ait yeni görüntüler internete sızdı

Apple‘ın iPhone 6 ve akıllı saat projesi iWatch kadar merak edilen bir diğer diğer cihazı iPad Air 2‘ye dair sızıntı niteliğindeki haberler yayınlanmaya devam ediyor. Sanal dünyada paylaşılan son görsellere bakılırsa yeni nesil tablet önemli tasarım değişiklikleriyle gelecek.

Tayvan merkezli bir aksesuar üreticisinin Weibo üzerinde paylaştığı görsellerle tekrar gündeme gelen ikinci nesil iPad Air hakkındaki iddialar giderek güçleniyor. Yayınlanan fotoğraflara göre arka kasadaki Apple logosunun radikal bir değişiklikle Mac bilgisayarlardaki gibi ışıklı olabileceği belirtiliyor. Fakat ekstra güç tüketimi anlamına gelen düzenleme için donanımın da tekrar yapılandırılması gerektiği, bunun ise sınırlı alandan ötürü sanıldığı kadar kolay olmadığı ifade ediliyor.

Diğer taraftan çift sıra hoparlör deliklerini tek sıraya düşürerek çaplarını büyüten firmanın, bunu mikrofon yuvasıyla birlikte daha önceki modellerdeki gibi cihazın ortasına değil arka kameraya yakın bir noktaya yerleştirdiği görülüyor. Ek olarak hassas parmak izi okuyucusu ve çıkıntılı tuşlar yerine gömme butonların da iPad Air 2’nin yenilikleri arasında olacağı söyleniyor. 12,9 inçlik iPad Pro modeli gizemini korurken Apple’ın ilerleyen dönemde yine sürprizlerle dolu bir etkinlikle karşımıza çıkmasına bekleniyor.
ipad air 2 -2

ipad air 2 -3

 

İLGİLİ HABERLER