reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6’yı bekleyemeyenlerin imdadına Çinli üreticiler yetişti

iPhone 6‘nın tasarım ve donanımı hakkında resmi bilgi ve görüntülerin gelmesine daha tahminen 1,5-2 ay gibi bir süre olsa da, 5-6 aydır farklı kaynaklardan gelen benzer görseller, cihazın yuvarlak hatlı ve konturlu bir tasarıma sahip olacağını gösteriyor. Daha Apple iPhone 6’ya dair tek bir kelime etmemiş olsa da, ekim ayına kadar bekleyemeyenlerin imdadına yine kopya ürünlerin anavatanı Çin‘deki üreticiler yetişiyor.

lawrence_uber_alles adlı Reddit kullanıcısı, Çin’i ziyaret eden kardeşinden iPhone 6 “çakması” bir cihaz bulmasını istemiş. Sonuçta da lawrence_uber_alles’in isteği boşa çıkmamış ve kardeşi 145 dolara satın aldığı sahte bir iPhone 6 ile dönmüş. 4 inçlik 960 x 540 çözünürlükte ekranla gelen bu cihazda, ayrıca dört çekirdekli işlemci, 2 GB RAM, 12,6 megapiksellik arka kamera ve 2,4 megapiksellik ön kamera bulunuyor. Cihazda ayrıca gerçek iPhone’da bulunan ivme ölçer, yakınlık sensörü, ortam ışığı sensörü gibi pek çok bileşen ve sensör de bulunuyor.

Ancak iş yazılıma gelince cihazın foyası çıkıyor, zira iPhone 6 kabuğunun altında iOS yerine Android KitKat bulunuyor. Tabii üreticiler iOS’un arayüzünü taklit eden çeşitli modlar ekleyerek bu durumu ört pas etmeye çalışmış.

lawrence_uber_alles’in ifadesine göre cihaz sorunsuz çalışıyor. İşin komiği, Çin’den ABD’ye dönerken kimi Apple çalışanları, lawrence_uber_alles’in kardeşinin elinde bu cihazı görmüş ve Apple markasını lekelediğini belirterek kendisinden satın almak istemiş.

Geçtiğimiz günlerde haberlere yorum yapan kimi kullanıcılarımız bu sahte cihazları Türkiye’de de gördüklerini belirtmişlerdi. Şimdi gerçek iPhone 6 beklediğimizden çok farklı bir görüntüyle gelse, 145 dolarını bu cihaza verenlerin tepkisi ne olurdu merak ediyoruz.

ETİKETLER
YORUMLAR