reklamı kapat

POPÜLER

Apple iphone 11

iPhone 11 ailesinin satışa çıkacağı tarih “yanlışlıkla” ortaya çıktı

Apple‘ın eylül ayında tanıtılacak yeni iPhone modelleri iPhone 11, 11 Max ve 11 R için “satışa çıkış” tarihi de “yanlışlıkla” da olsa ortaya çıktı.

Kısa süre önce Apple Pencil desteğine sahip olabileceği konuşulan iPhone 11, 11 Max ve 11 R modelleri, yukarıda da dediğimiz gibi büyük ihtimalle eylül ayının ilk haftasında resmi olarak lanse ediliyor. Çok fazla merak edilmeyen telefonlar, SoftBank Mobile Başkanı Ken Miyauchi’nin ağzından kaçan bilgiye göre 20 Eylül gibi raflardaki yerini alıyor. Haklarında bildiklerimize aşağıda ulaşabileceğiniz telefonlar, devasa yenilikler getirmedikleri için kullanıcıları çok fazla bekletmeyecek gibi görünüyor. Firmanın satış konusunda beklentilerini oldukça düşük tuttuğu yeni aile, şu an iPhone X sahiplerini bile kendisine geçirebilecek gibi görünmüyor. Esas ciddi yenilikleri 2020 hatta 2021’de yapacağı söylenen teknoloji devi Apple, yine süreçte hiç aceleci davranmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11, 11 Max ve 11 R hakkında kısa bir özet geçersek

Güçlerini A13 Bionic işlemciden alacak telefonlardan sadece 11 ve 11 Max’te OLED ekran yer aldığı belirtiliyor. Daha hızlı çalışan bir FaceID yüz tanıma sistemi barındıracak yeni iPhone’ların, ters kablosuz şarj sunacağı da biliniyor. 11 ve 11 Max’in arkasına üç adet, 11 R’ın arkasına ise iki adet kamera koyan firma, burada ultra geniş açıyı iPhone kullanıcılarının hayatına sokuyor. 11 R haricinde yeni bir Taptic Engine titreşim altyapısını kullanacak telefonlar, bazı kaynakların aksine USB-C değil Lightning portuyla yolda bulunuyor. Kaynaklara göre telefonlarda bir Smart Frame özelliği de yer alıyor. Bu özellik, fotoğraf ve video çekimlerini normalden daha geniş yapacak ve böylece kişilere çekim sonrasında daha geniş kadraj ayar imkanı tanıyacak. Ön kameralarının saniyede 120 kare yavaş çekim yapabileceği söylenen yeni aile, fiyat konusunda da geçtiğimiz modeller ile aynı etiketi taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Gelecek akıllı Android telefonlar böyle görünecek