reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

iPhone 12 alesi için sevindiren pil detayı

2020 Eylül ayında karşımıza çıkacak iPhone 12 modellerine yönelik yeni bir bilgi ortaya çıktı. Bu bilgi pil konusunda sevindiriyor.

iPhone 12 modelleri şimdiden sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. Bu seride dört farklı model hazırlayan teknoloji devi Apple, gelen bilgilere göre modellerin pil kapasitesini artırmak adına bir yol bulmuş durumda. Bu yolun arkasında eskiye oranla yüzde 50 oranında daha ufak pil koruma modülü yer alıyor. Bu modül telefonların aşırı oranda şarj ya da deşarj olmasını engelliyor ve pil sağlığı açısından büyük önem arz ediyor. İşte bunun yeni cihazlarda yüzde 50 oranında ufaltacak firma, bununla açılan yere biraz daha büyük pil yerleştirecek deniyor. Bu da elbette sevindiriyor. Pil kapasitesi iPhone 12 ailesinde hiç olmadığı kadar önemli çünkü cihazlarda enerji sarfiyatını artıracak 5G altyapısı bulunuyor. Bu açıdan en ufak bir pil artışı bile kilit önemde görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesi için sızan genel teknik detaylar ve fiyatlar şöyle

Ailenin en altında yer alan iPhone 12 modeli, gelen bilgilere bakılırsa 5,4 inç OLED ekran, alt seviye 5G, çift arka kamera ve 699 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak. Yeni seride bir de 12 Max modeli yer alacak deniyor. Bu model ise söylendiği kadarıyla 6,1 inç OLED ekran, alt seviye 5G, çift arka kamera ve 799 dolar başlangıç fiyatı ile geliyor. Daha sonra ise karşımıza iPhone 12 Pro çıkıyor. Bu modelin 6,1 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü, üst seviye 5G ve 999 dolar başlangıç fiyatıyla yolda olduğu aktarılıyor. 12 Pro Max ise tam 6,7 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü, üst seviye 5G ve 1.099 dolar başlangıç fiyatıyla geliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni 16 inç MacBook Pro modeli