reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8

iPhone 8’in RAM kapasitesi gün yüzüne çıktı

iPhone 8’in teknik anlamda üst seviyede performans sunacağı zaten biliniyor. Ancak cihazın bazı teknik özellikleri halen netlik kazanmış değil. Bazı iddialar telefonun RAM konusunda önemli bir yeniliğe gideceğine işaret ediyordu. Fakat son gelen bilgilere bakılırsa RAM konusunda yenilik bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir.

Analistlerin aktardığına göre 5,8 inç ekranla gelmesi beklenen iPhone 8, tıpkı iPhone 7 gibi 3 GB RAM barındırmaya devam edecek. Ayrıca iPhone 8 ile birlikte gelmesi beklenen diğer iki telefon olan 5,5 inçlik iPhone 7s Plus ve 4,7 inçlik iPhone 7s’te de 3 GB RAM’in kullanılmaya devam edeceği ifade ediliyor.

TrendForce’dan gelen bilgilere göre 3 GB RAM’in kullanılmaya devam edeceği iddiasını güçlendiren önemli bir neden bulunuyor. RAM üretiminde sorunlar yaşandığı ifade edilirken bu iki nedenin bir araya gelmesi neticesinde 4 GB RAM’e geçişin en azından bu yıl içerisinde gerçekleşmeyeceği ifade ediliyor. Apple’ın 2018 yılında piyasaya süreceği modellerde 4 GB RAM’in kullanılacağı düşünülüyor.

Öte yandan iPhone 8’de RAM kapasitesinin artmaması herhangi bir sorun yaşatmayacaktır. Zira genelde iPhone’lar kağıt üzerinde daha düşük teknik özelliklere sahip olsa da işletim sistemi ile donanımın birbirine entegre olması sayesinde performans anlamında herhangi bir sorun yaratmıyor. iPhone 8’in duyurusunun büyük ihtimalle eylül ayına yetişmeyeceği ve sonraki aylara sarkacağını hatırlatalım.

YORUMLAR