reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X

iPhone X’un yerini alacak modelden yeni bilgiler

Apple‘ın kendisi için yeni bir devri başlatan akıllı telefonu iPhone X, 2018’de yenilenecek. Peki bu yeni model nasıl değişikler alacak?

Şimdilik ikinci jenerasyon iPhone X olarak isimlendirdiğimiz model, TrendForce’a göre daha gelişmiş bir Face ID sistemine sahip olacak. Biliyorsunuz Face ID “TrueDepth kamera sistemi üzerine kuruluyor ve bu sistem telefonun ön yüzünde yer alan çentikte bulunuyor. Bu teknoloji bünyesinde kızılötesi kamera, nokta projektörü, ışık projektörü, ortam ışığı sensörü gibi donanımlar taşıyor ve böylece etkili yüz tanıma yapabiliyor. Genel olarak çok güzel çalışan ancak bazı durumlarda sıkıntı çıkartabilen Face ID, görünüşe göre yeni modelle daha da iyi hale geliyor. Bu performans geliştirmesini geçtiğimiz yıllarda Touch ID için de yapan Apple, bu konuda yerinde saymayı sevmiyor. İkinci jenerasyon iPhone X‘un aynı zamanda tasarımsal olarak da geliştirileceği söyleniyor. Özellikle “ekran-gövde” oranının artırılabileceği belirtilen telefon, daha da ince çerçeveler ile gelecek gibi görünüyor.

Apple’dan yeni yılda üç yeni iPhone bekleniyor

Şimdiye kadar duyduğumuz kadarıyla bunlardan iki tanesi 5.8 inç ve 6.5 inç (iPhone X Plus) OLED ekran üzerine kuruluyor. Diğer modelin ise 6.1 inç TFT LCD ekran kullanacağı belirtiliyor. iPhone X Plus modelinde Samsung değil LG üretimi bir ekran kullacağı söylenen şirket, biliyorsunuz iPhone SE’nin yenisi üzerinde de çalışma gösteriyor. Garip gelse de halen 4 inç telefonlar büyük talep görüyor.

İlgili Video