reklamı kapat

POPÜLER

iPhone XR

iPhone XR modelinin durdurulamayan başarısı

Akıllı telefon pazarı için 2019’un üçüncü çeyrek satış sonuçları belli oldu. Sonuçlara baktığımızda iPhone XR yeni modelleri dahi geride bırakıyor.

Şimdilerde dördüncü çeyreği sürdürdüğümüz akıllı telefon pazarının üçüncü çeyrek sonuçlarında lider iPhone XR oluyor. Counterpoint Research tarafından yayınlanan 2019’un üçüncü çeyreğinde en çok satan akıllı telefonlar raporunda zirveye oturan cihaz, bu çeyrekte satışa sunulmuş temel model iPhone 11’i dahi geride bırakıyor. iPhone’un en başarılı modellerinden biri olan XR, 2018’in dördüncü çeyreğinin ortalarında satışa sunulmuştu. O dönemden bu yana akıllı telefon her mali çeyrekte en çok satan akıllı telefon olmayı da başarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 üçüncü çeyrek akıllı telefon satışları

iPhone XR liderliğinde 2019 üçüncü çeyrek sonuçlarına göre en çok satan diğer modeller

iPhone XR, bu çeyreği pazar payının yüzde 3’ünü kapsayarak kapatırken listedeki Çinli üreticiler de ağırlıklarını hissettiriyor. Ancak sırasıyla listeyi takip etmek gerekirse iPhone XR’ı ikinci sırada Samsung Galaxy A10 modeli takip ediyor. Üçüncü sırada ise Samsung Galaxy A50 var. Dördüncü sırayı Çinli üretici OPPO‘nun A9 modeli kapıyor. Beşinci sırada ise bu çeyrekte satışa sunulan iPhone 11 bulunuyor. iPhone 11 Pro ve Pro Max modellerinin listede yer almadığını da belirtelim.

Altıncı sırada bir kez daha OPPO, A5s modeliyle yer alırken; yedinci sırayı da Samsung‘un Galaxy A20 modeli dolduruyor. Sekizinci sırada OPPO A5, dokuzuncu sırada ise Xiaomi Redmi A7 yer alıyor. Bu çeyrekte Amerika ile yaşanan sorunları fazlasıyla hissettiği belli olan Huawei ise P30 modeliyle 10. sırada listeyi tamamlıyor. Samsung’un daha erişilebilir fiyatlı Galaxy A modelleriyle üçüncü çeyrekte başarılı bir strateji tutturduğu görülürken, Çinli akıllı telefon üreticilerinin Koreli devi Android rekabetinde zorladığı da hissediliyor.

İlginizi çekebilir

Xiaomi Mi Note 10 için yayımlanan Türkçe reklam filmi