reklamı kapat

POPÜLER

akıllı telefon hoparlöründen su çıkarma

Islanan telefonun hoparlöründen su çıkaran uygulama [Nasıl yapılır?]

Akıllı telefon modelleri dayanıklılıklarını geliştirse de “telefonun üzerine dökülen su” problemi hala panik yaratabiliyor. Hazırlanan internet sitesi tabanlı uygulama bu sorunu çözmeyi amaçlıyor.

Akıllı telefon hoparlörüne kaçan su problemi günlük hayatta sık yaşayabileceğimiz sorunlar arasında yer alıyor. Suya düşen telefonu pirince yatırma çözümünden önce ise telefonunuzun hoparlörüne kaçan suyu dışarı çıkarmak isteyebilirsiniz. Bunun için hazırlanan internet tabanlı uygulama Fix My Speakers, çözüme en yakın servisler arasında yer alıyor. Apple Watch’un hoparlörden su çıkarma sisteminden ilham alan internet sitesi aynı çözümü akıllı telefona uyguluyor. İnternet sitesi üzerinde yer alan tuşa bastığınızda hoparlör hayli rahatsız edici belirli bir tonu çalmaya başlıyor. Bu ton ses dalgaları yaratarak hoparlörde kalan suyu dışarı itiyor. Böylece suya dayanıklı bir akıllı telefon kullanmıyorsanız olaya hızlı bir şekilde müdahale edebilirsiniz. İnternet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 12 kullanıcıları için bir alternatif daha bulunuyor

iOS 12 ve üstü cihazlar içinse benzer bir alternatif daha bulunuyor. Kestirmeler uygulamasına dahil edebileceğiniz Clear Speaker kestirmesi de aynı işlevi görüyor. Buradan telefonunuza Kestirmeler uygulamasını indirdikten sonra kestirmeyi buradaki linkten cihazınıza yükleyebilirsiniz. Kestirme olarak eklemek elbette işi kolaylaştırıyor. Çünkü telefonunuzda her daim bu özelliği taşıdığınız için ayrıca bir internet sitesine girmenize de gerek kalmıyor.

İlginizi çekebilir

Samsung’un katlanabilir akıllı telefon modeli Galaxy Fold