reklamı kapat

POPÜLER

İsveç’ten sevgilerle; 2018 Audi A7 Sportback, tüm ihtişamıyla Volvo’nun ana vatanında [Video]

Tanıtımının üzerinden geçen zamanın ardından artık sokaklarda karşımıza çıkmaya başlayan 2018 Audi A7 Sportback, tasarım detaylarıyla büyülüyor.

Volvo S60‘ın, geçirdiği başarılı tasarım evrimi ve teknik detaylarıyla gündemde olduğu şu günlerde segment kelimenin tam anlamıyla bir savaş içerisinde. Artık hemen her markanın bir parçasıyla ön plana çıktığı sedan sınıfında Audi’nin tasarımı pek çok kişi için ilk sırada konumlanıyor. A8 ile başlayan değişim karakterini A7, A6 ve son olarak A1‘e oldukça başarılı şekilde şekilde uygulayan marka, aslında bunun ilk mesajını 2014 yılında tanıtımı gerçekleştirdiği Prologue isimli konseptiyle vermişti. Bugün ürün gamının tamamına baktığımızda bu tasarım dilinin net bir şekilde yansımalarını görüyoruz. Bu güncel yapıyı en iyi taşıyanların başında gelen A7 Sportback, ekim ayında gerçekleştirilen tanıtımının ardından ortaya çıkan fotoğraflarla hala gündeme gelmeyi başarıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk versiyonuyla yollarda

Sedan modellerini coupe formuna yaklaştıran Sportback formlu gövdesiyle 360 derecelik bir güzellik sunan 2018 moel A7, artık asfalt üzerinde daha çok görünecek. Auditography ekibi tarafından İsveç’te yapılan fotoğraf çekimlerinde karşımıza çıkan araç, siyah renk seçeneğiyle tüm dikkatleri üzerine çekmek konusunda hiç zorlanmayacak gibi. Çekimlerde yer verilen 55 TFSI quattro S tronic versiyonuyla Almanya’da 67.800 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulan A7, 3.0 litrelik altı silindirli turbo motorla asfalta iniyor. 340 beygir güç ve 500 Nm tork üreten bu motor A7’yi 0’dan 100’e 5,3 saniyede taşırken maksimum 250 km/s hıza çıkartabiliyor. Sözü fazla uzatmadan sizleri içerisinde sürüş dinamiklerinin de yer aldığı video ve detaylı fotoğraflarla baş başa bırakalım.

Video