reklamı kapat

POPÜLER

Kanatlı scooter: Yamaha 04Gen [Video]

Yamaha’nın “Saf Dinamizm” (Refined Dinamism) parolasıyla yola çıktığı “Gen” ailesi yeni jenerasyonla genişledi. 04Gen isimli yeni nesil scooter konsepti, saydam kanatlarıyla bir zarafet simgesi olarak karşımıza çıkıyor.

Japon üreticinin 2013 yılında hayata geçirdiği “Gen” projesi, 01Gen’den beri 3 adet konseptle karşımıza çıkmıştı. Çıktığı günden itibaren yoğun ilgiyle karşılaşan Tricity modelinin de dahil olduğu Gen ailesi, son olarak 03Gen ile yine üç tekerlekli iki adet konsept sunmuştu. Bu kez tekerlekler alıştığımız gibi iki adet ancak Gen ailesinin aykırılığı farklı bir şekilde vücut bulmaya devam ediyor. Yarı saydam malzemeden üretilen kanatlı bir scooter modelinden bahsediyoruz.

Motor bloğunu saran açılır kanatlarının yanında ayak koyma yerleri de dahil tamamı metal malzemeden üretilen monokok şasi tasarımı, birer yuva içine alınmış ön ve arka disk frenleri, akıllı telefon ile vücut bulan gösterge paneli derken sadelik ve zarafet 04Gen’in her köşesinde hissediliyor. Bu rafine, zarif, saf dinamizm fikri gerçekten daha iyi anlatılamazdı.

VİDEO