reklamı kapat

POPÜLER

John Wick 3
John Wick 3
John Wick 3
John Wick 3
John Wick 3
John Wick 3

Kazananları ve kaybedenleriyle John Wick 3

John Wick 3 aksiyon dolu bir macerayı beyaz perdeye taşıdı. Şaşırtıcı noktaları bulunan filmin kazananları ve kaybedenleri kim oldu dersiniz?


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin John Wick 3 filmine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Vizyondaki yerini alan John Wick 3, spoilersız değerlendirmemizden geçtikten sonra bir de işi biraz daha detaylandıralım istedik. Bu filmle beraber Yüce Şura’nın nasıl işlediğini gösteren film bizi bir hakem ile de tanıştırdı. Film boyunca Yüce Şura’nın amacı, kontratı bozulan John Wick’ten kurtulmak ve emsal olmaması için ona yardım edenleri de cezalandırmaktı. İkinci filmde karakterimize süre tanıyan Continental Hotel’in yöneticisi Winston, Wick’e 7 kurşun veren Bowery King ve bu filmde Wick’in kaçmasını sağlayan Director, cezalandırılanlar arasındaydı. Bir de elbette filmde Wick’i öldürmesi için yüksek seviyeli bir suikastçı olan Zero görevlendirilmişti. Peki bu filmin kazananı ve kaybedenleri kimler oldu dersiniz?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

John Wick 3

John Wick 3 filminde kaybedenler

Aslında bize göre John Wick 3 biraz “gri” bir film. Böyle keskin yanıtlar vermek çok doğru değil. Zaten kazananlar kısmına geçtiğinizde de ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Ancak kaybedenlerle başlayalım.

Bize göre filmin en büyük kaybedeni Yüce Şura oldu. Bunun birden fazla sebebi var. Öncelikle Winston’ı Continental Hotel yönetiminden indirmeyi başaramadılar. Bu da otoriter bir sarsılmaya sebep oldu. Winston olayı bir emsal teşkil ediyor şu an. Elinizde Baba Yaga gibi kullanabileceğiniz bir güç varsa, Yüce Şura’nın “affedici yönü” sizi de yeniden sisteme sokabilir örneğin. Bir diğer yenilgi ise bizzat John Wick tarafında. Yüce Şura Winston’ı affetse de kendisine iki kez ihanet eden John Wick’in öldürülmesi konusunda netti. Ancak günün sonunda John Wick çok ciddi hasar da almış olsa Bowery King tarafından kurtarıldı. Bu da Baba Yaga’nın bir sonraki amacını çiziyor. Bowery King’i kızdırmak da muhtemelen yapılmaması gereken bir hataydı tabii…
John Wick 3
Filmin bir diğer kaybedeni de Winston oldu. Continental Hotel’deki yerini geri kazansa da filmin sonundaki John Wick ihaneti beklenmedik bir hamleydi. Bunun bir oyun olup olmadığından hala emin değiliz çünkü söz konusu Winston ise her zaman daha karmaşık bir örgünün içinde kendinizi bulmanız olası. Ancak izleyiciye gösterilen şuydu: Winston Yüce Şura’nın talebini kabul etti ve sadakatini kanıtlamak için Wick’i öldürdü. Öyle bir düşüşten Wick’in sağ çıkıp çıkamayacağının tahmin edilebilirliğini bilemeyiz ancak Bowery King ile önceden görüşüp durumu ayarlamadıysa uzun vadede Winston kaybeden gibi görünüyor. Ancak Yüce Şura’nın baskısı karşısında onları alt etmek için Wick’e bir kaçış planı sağlamış da olabilir.
John Wick 3

John Wick 3 filminin kazananları

Bu kulağa biraz garip gelebilir ama Zero‘nun kazananlar arasında olduğuna inanıyoruz. Evet ölmüş olsa bile. Zero öldü ancak tüm bu dövüş, hayranı olduğu Wick’e karşıydı. Ve Zero’nun Wick’e ne kadar saygı duyduğu görünüyor. Kendi klanındaki adamları yetiştirirken bile onlara Wick efsaneleri anlatmış, öyle ki onlar da Wick’e ilginç bir saygı duyuyor. Gün sonunda Zero için tüm bu dövüş bir “şerefti” muhtemelen. Bu yüzden eğer öldürülecekse, Wick’e karşı dövüşerek onun tarafından öldürülmeyi tercih edeceğine inanıyoruz.

Bowery King ise öyle görünmese de filmin kazananları arasında bize göre. Her ne kadar Game of Thrones vari taht savaşında koltuğunu kaybetse de Bowery King bu kavgada hiçbir yere gitmediğini ortaya seriyor. Üstelik bu kez Baba Yaga’yı da kendi tarafına çekiyor. Yüce Şura’yı devirebilecek biri varsa o da Wick’tir, bu konuda Bowery King’e katılıyoruz. Wick’in öfkesi ve intikam arzusunu kullanacak olan karakter, kendi tahtı için savaşmaya geliyor.
John Wick 3

Arada kalanlar

Kazanma ve kaybetme değerlendirmesinde arada kaldığımız karakterlerden biri Sofia. Yardım etmemesi gerektiği halde John Wick’e yardım eden Sofia eski patronuna da saldırıp “evini” dağıttı. Bu durumda Sofia’yı nasıl sonuçlar bekliyor emin değiliz. Kaybedenler tarafına yakın gibi. Ancak hikaye düşündüğümüz gibi devam ederse, Sofia Yüce Şura’dan kurtulmak için Bowery King takımına katılabilir.

Bir diğer arada kalan karakter de Hakem. Çok yan bir karakterdi ve ara elemandı bize göre. Continental’i terk ederken John Wick’in uykusunda gelip onu öldürmesinden çekiniyordu. Ancak gün sonunda Hakem de işini yapıyordu aslında. Daha yüksek rütbelileri indirmek varken ara karakterlerle uğraşılır mı dersiniz?

The Director de arada kalanlardan. Ne kazanan ne kaybeden diyebiliriz. Wick’e yardım etti, cezasını da kabullendi. Ama kendi örgütü işlerini sürdürmeye devam ediyor.
John Wick 3

Peki ya John Wick?

Bize göre John Wick 3 filminin en büyük kaybedenlerinden biri John Wick. Bir türlü kendini sıyıramadığı düzende, yine yeniden bir kez daha en iyi bildiği işi, öldürme ve avı gerçekleştirmesi gerekiyor. Sürekli kendini döngüde bulan ve son olarak da ihanete uğrayan Wick’in hayatı öfke ve intikam döngüsünde ilerliyor. Gelecek filmde içindeki Baba Yaga’yı sonuna kadar uyandıracağına ise kuşkumuz yok.

İlgili video

John Wick 3 fragmanı