reklamı kapat

POPÜLER

john wick 3

Keanu Reeves ve Halle Berry’nin John Wick eğitimi [Video]

Yakında izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan John Wick 3 filminin kamera arkasına gidiyor, Keanu Reeves ve Halle Berry‘nin eğitim sürecine şahit oluyoruz.

Keanu Reeves’in rol aldığı bu seri gördüğü ilginin büyük bir kısmını eşsiz aksiyon sahnelerine borçlu. Fakat bu sahnelerin beyaz perdeye aktarılması pek de kolay olmuyor. Filmin yönetmeni Chad Stahelski alıştığımız Hollywood aksiyon sahnelerinden farklı, kesmelerin olabildiğince az ve gerçek aksiyonun olabildiğince fazla olduğu sahneler çekmeyi tercih ediyor. Bu doğrultuda serinin ilk iki filminde Keanu Reeves’in ciddi bir kamera arkası eğitiminden geçtiğini öğrenmiştik. Tecrübeli oyuncu silah kullanma ve dövüş sahneleri konusunda sağlam bir eğitimden geçti. Üstüne planlanan dövüş sahnelerini oldukça başarılı bir şekilde sinemaya taşıdı. John Wick 3 de bu geleneği devam ettiriyor. Serinin en yeni ismi olan Halle Berry de aynı eğitim programından geçmiş gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

John Wick antremanı

Üçüncü film öncesi Twitter üzerinden paylaşılan videoda Keanu Reeves ve Halle Berry’nin John Wick için kamera arkasında aldıkları eğitime şahit oluyoruz. Oyuncuların çalışmaları çekimlerden beş hatta altı ay önceden başlıyor. Eğitim almaya ve düzenli olarak antreman yapmaya başlıyorlar. Bu süreç Halle Berry’i fazlasıyla zorlasa da, oyuncunun vazgeçmediği ve bu eğitim düzenine ayak uydurduğu anlaşılıyor.

Chad Stahelski‘in üstlendiği, tam ismi John Wick Chapter 3 – Parabellum olan filmin 16 Mayıs‘ta vizyona gireceğini hatırlatalım. Keanu Reeves ve Halle Berry’nin film için geçtiği eğitim sürecine dair görüntüleri haberimizin girişinde bulup seyredebilirsiniz.