reklamı kapat

POPÜLER

LG

LG’den 8K çözünürlüklü ve 2019 model televizyonlar

LG, yeni 8K televizyonlarını CES Fuarı’nda tanıtmaya hazırlanıyor. Şirket, 8 Ocak-12 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta gerçekleşecek fuarda 88 inç Z9 OLED ve SM99 8K LCD TV’lerini görücüye çıkaracak. Henüz fiyat bilgiler gün ışığına çıkmasa da televizyonlarda HDMI 2.1 bağlantısının olacağı belirtiliyor.

HDMI 2.1 bağlantı sayesinde televizyonlarında yüksek kare hızına (120fps)’ye destek vereceği söyleniyor. Yeni standarttaki diğer özellikler arasında, oyuncuları mutlu etmek için geliştirilmiş bir ses dönüş kanalı (eARC), değişken yenileme hızı (VRR) ve otomatik düşük gecikmeli mod (ALLM) yer alıyor. LG’nin yapay zeka konusunda da gelişme kaydettiği ve gelişmiş yapay zekayla televizyonların daha iyi bir deneyim sunacağı belirtiliyor. α9 Gen 2 işlemcinin tercih edildiği televizyonların standart ve HDR videoyu bir odadaki ışıklandırmaya göre ayarlıyor. Dolby Vision teknolojisinden de yararlanan televizyonlar odanın konumuna göre ses seviyesini belirleyebiliyor. Ses kalitesi sanal 5.1 surround ses sağlamak için iki kanallı sesi karıştırabilen akıllı bir algoritma ile artırılıyor. LG’nin amiral gemisi TV’lerinde gerçekçi bir ses oluşturmak üzere Dolby Atmos da bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG’nin yeni televizyonları ne zaman satışa sunulacak?

LG’nin yeni televizyonlarını bu yılın ilk çeyreğinde satışa sunması bekleniyor. LG imzalı televizyonların satış fiyatları ise henüz açıklanmadı.

İlginizi çekebilir

Yerli Drone Ape X