reklamı kapat

POPÜLER

epic games limbo

Limbo oyunu Epic Games’te kısa süreliğine ücretsiz oldu [İndir]

Oyun dünyasında siyah beyaz olmasıyla nam salan Limbo yakın zaman önce Epic Games üzerinden ücretsiz oldu.

Epic Games, siyah beyaz bir çeşit korku oyunu olan Limbo’yu ücretsiz hale getirdi. 19 Temmuz Cuma gününden 25 Temmuz Perşembe gününe kadar ücretsiz ulaşılabilecek oyuna ilgi oldukça yüksek. Bunun nedeni muhtemelen diğer korku oyunlarından farklı bir oyun evrenine sahip olması. Kendince bir kitleye sahip bir oyun olan Limbo, daha önce Steam’de de ücretsiz olmuş ve büyük ilgi görmüştü. Belirlenen tarihler arasında oyunu ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebiliyorsunuz. Limbo esasen 2011’de yayınlandı. Siyah beyaz grafikleriyle ün salan oyunda mouse kullanmaya ihtiyacınız yok. Oyunu klavye ile oyunu kontrol edebiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Limbo Epic Games üzerinde kısa süreliğine ücretsiz oldu

Oyunun ana temasına bakıldığında ise değişen mekanlarla beraber Limbo isimli bir çocuğu yönetiyoruz. Limbo’nun yol boyunca karşısına çıkan tehlikelerden kaçırmanız gerekiyor. Kaçırırken de aynı zamanda belirli hedeflere de ulaşmanız gerekiyor. Oyunun içinde tehlikeli olarak nitelendirilecek olan şeylerden herhangi birisine değerseniz oyun sona eriyor ve en son kayıt alınan kısımdan başlıyorsunuz. Grafikleri oldukça basit olsa da yarattığı hava ile oyunseverlerden tam puan almayı başaran Limbo, bazı noktalarda ilerlemek için bazı bulmacaları da çözmenizi de gerektiriyor.

Bununla beraber oyunun gereksinimleri de oyunseverlerin yüzünü güldürecek cinsten: 2 GHz işlemciye ihtiyaç duyan oyun, Windows XP veya Windows 7 ile bile çalışabiliyor. 150 MB depolama alanıyla oynayabileceğiniz oyun için Shader Model 3.0 destekleyen herhangi bir ekran kartına sahip olmanız yeterli. Oyunu indirmek ise oldukça kolay. Öncelikle Epic Games’e girin. Eğer hesabınız varsa giriş yapıp Limbo’yu bulup indirin, eğer hesabınız yoksa kısa süre içinde hesap açıp oyunu bu linke tıklayarak indirebilirsiniz.