reklamı kapat

POPÜLER

Man of Steel 2 için Matthew Vaughn’ın ismi anılıyor

Superman’in yeni maceralarını beyaz perdeye taşıyacak olan Man of Steel 2 için çalışmaların ufak ufak başladığını sizlere geçtiğimiz yıl duyurmuştuk. Şimdi Warner Bros.‘un bu yapım için yönetmen arayışına giriştiği ortaya çıktı. Üstelik bu sefer oldukça başarılı bir isim olan Matthew Vaughn düşünülüyor.

Bildiğiniz gibi son zamanlarda DC çizgi romanlarından uyarlanan yapımların Batman v Superman veya Suicide Squad gibi olmaması için ciddi bir çaba harcanıyor. Bu doğrultuda yeni isimlerle görüşülüyor. Görünen o ki X-Men: First Class ve Kingsman: The Secret Service gibi yapımlarla başarısına başarı katan Matthew Vaughn da yeniden düşünülmeye başlandı. Yeniden diyoruz çünkü Superman ile Vaughn’ın adı ilk kez birlikte anılmıyor. Henry Cavill‘ın Superman rolünü üstlenmesinden önce de Warner Bros., Matthew Vaughn’ı yönetmen olarak değerlendirmişti. Ancak anlaşma sağlanamadı ve yeni Superman filmini Zack Snyder beyaz perdeye taşıdı.

Warner Bros. şimdi daha eğlenceli çizgi roman uyarlamaları fikrine odaklanıyor. Bu sebeple çizgi roman türüne hiç de uzak olmayan Matthew Vaughn öne çıkıyor. Geçmişinde Kingsman’ın yanı sıra Kick-Ass gibi başarılı bir uyarlama olan yönetmen Superman için ideal bir tercih olabilir. Umarız Warner Bros. bu sefer anlaşma sağlamayı başarır.