reklamı kapat

POPÜLER

Marvel Disney+ projesi

Marvel hayranlarını heyecanlandıracak “alternatif evren” projesi

Marvel heyecan verici bir alternatif evren projesine imza atmaya hazırlanıyor. Disney+ için hazırlanan yeni seri, Marvel’ın popüler What If çizgi romanlarından uyarlanacak.

Disney, çevrim içi yayın servisi için her yaştan Marvel hayranının keyifle izleyebileceği yepyeni bir animasyon dizisi hazırlığında. SlashFilm‘in özel haberine göre Disney+’ta yayınlanacak olan ve Marvel Studios tarafından yapımcılığı üstlenen seri, popüler What If çizgi romanlarını temel alıyor. Bu çizgi romanlarda okuyucular alternatif bir hikayeye yönlendiriliyor. Hikayeler elbette “alternatif evren” kapsamında yansıtılacağı için Marvel Sinematik Evreni ile doğrudan bağlantısı bulunmayacak. Peki bu yeni animasyon dizisi bize nasıl bir içerik sunmaya hazırlanıyor?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Ya çekici Thor yerine Loki kullansaydı?”

What If serisi esasen hayranların sık sık bir araya geldiğinde tartıştığı konuları temeline oturtuyor. Kahramanlarımızın mevcut konumundan farklı bir noktada tasarlansaydı neler olurdu sorularına yanıt aranıyor. Animasyon serisi beraberinde ucu bucağı olmayan hikayelerle yepyeni bir alan tanıyor. Henüz projenin detayları netletmiş değil ancak projeyi üstlenen departman, sinematik evrendeki filmleri de hazırlıyor. Bu da filmlerde yer alan oyuncuların karakterlerini seslendirmek üzere What If projesine dahil olabileceği anlamına geliyor.

Serinin bir diğer güzel yanı da her bölüm başka bir konu işlenecek olması. Tıpkı çizgi romandaki gibi her bölüm farklı bir alternatif hikaye ile “yaşanabilecek durumlar” ortaya seriliyor. Animasyon serisinde izleyeceğimiz bölümlerden biri de Thor’un çekicinin Loki tarafından kullanıldığı bölüm olacak. Disney+, bu yıl içinde ilk olarak Amerika’da daha sonra da dünya genelinde kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame fragmanı