reklamı kapat

POPÜLER

avengers endgame

Marvel’ın Thanos iddiasını yalanlayan Avengers Endgame sahnesi

Marvel stüdyolarının başındaki Kevin Feige’nin Thanos’un parmak şıklatmasından sonra yaptığı, herkesin kafasını karıştıran açıklama aslında Avengers Endgame filminin açılış sahnesinde yalanlandı.

Bildiğiniz gibi Avengers Infinity War’un finalinde Thanos tüm sonsuzluk taşlarını ele geçirdi ve parmağını şıklatarak evrendeki canlıların yarısını gerçeklikten sildi. Onun bu hareketinin amacı kontrolsüzce çoğalan canlıların sayısını azaltarak denge sağlamaktı. Bu sayede kaynaklar herkes için yeterli hale gelecek, hayatta kalanlar daha refah bir şekilde yaşayacaktı. Fakat Avengers Infinity War’un ardından Marvel stüdyolarının başındaki Kevin Feige çıktı ve Thanos’un parmak şıklatmasından hayvanlar ve bitkilerin de etkilendiğini açıkladı. Yani sadece insan ve insan benzeri diğer ırklar değil, onlar tarafından kaynak olarak kullanılan diğer canlılar da yok olmuştu. Bu da Thanos’un yaptığı hareketi tamamen anlamsız hale getiriyordu. Eğer her şeyin yarısı kaybolacaksa, arzu edilen dengeye ulaşılamıyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkat çekici Avengers Endgame sahnesi

Avengers Endgame’in başında Clint Barton ve ailesini piknik yaparken gördük. Bu sahnede Clint’in ailesinin tamamının gerçeklikten silinmesine onunla birlikte şahit olduk. Fakat bu sahnede ortadan kaybolanlar sadece etraftaki insanlar yani Barton ailesinin büyük çoğunluğu oldu. Bitkiler ise olduğu gibi duruyordu. Bu durumun çok benzerini aslında Avengers Infinity War’un finalinde de gördük. Wakanda’daki insanlar birebir ortadan kaybolurken, bitkilerin veya hayranların yok oluşuna şahit olmadık. Bu iki sahne Kevin Feige’nin açıklamasının doğru olmadığını açık bir şekilde ortaya koyuyor.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı