reklamı kapat

POPÜLER

Scarlet Witch

Avengers Endgame’deki Thanos ve Scarlet Witch mücadelesi [İzle]

Avengers Endgame filminin en dikkat çeken anlarından biri olan Thanos ve Scarlet Witch mücadelesi sonunda internet dünyasındaki yerini aldı. Pek çok teoriye ilham veren bu sahnede Wanda Maximoff şov yapıyor.

Hatırlarsanız Avengers Infinity War‘un finalinde Thanos’un en fazla yaraladığı karakterlerden biri Wanda Maximoff olmuştu. Vision’ın hayatta kalmasına yardımcı olan zihin taşını söküp almış ve ölümüne neden olmuştu. Öncesinde bunun gerçek olmaması için Wanda zihin taşını kendisi parçalamak ve sevdiği adamın ölümüne şahit olmak zorunda kalmıştı. Tüm bunlar bir araya gelince Thanos’tan en fazla nefret eden karakterlerden birinini Wanda Maximoff olduğunu söylememize gerek bile yok.

Scarlet Witch ve Thanos savaşı

İkili arasındaki son mücadele Avengers Endgame filminin finalinde yaşandı. Scarlet Witch’in gerçek gücünü de bu sahnede görmüş olduk. 2014 senesinden gelen Thanos “seni tanımıyorum” dese de, Wanda Maxioff “tanıyacaksın” diyerek karşılık verdi. Ardından Thanos’u gerçek anlamda zor duruma düşürdü. Başta deli titan onu pek ciddiye almasa da, karşısındakinin ne kadar güçlü olduğunu anlaması uzun sürmedi. Zaten hayatta kalabilmek için ordusunu çağırması gerekti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel stüdyolarının başındaki Kevin Feige de daha önce bu sahneyle ilgili konuşmuş ve şu sözleri sarf etmişti: “Scarlet Witch gerçekten çok güçlü bir karakter. Thanos’u alt edebilecek güçte. Buna engel olan Thanos’un o sahnede ordusunu çağırması oldu. Bundan sonra Scarlet Witch’in gücünü daha net bir şekilde görmeye başlayacağız. Doctor Strange filminde iki kahraman eğlenceli bir şekilde bir araya gelecek.”

Buradan anlıyoruz ki eğer Thanos ordularını çağırmasa ölümü Scarlet Witch’in elinden olacaktı. Bu açıdan büyük öneme sahip olan Thanos ve Scarlet Witch’in mücadelesini haberimizin girişinde bulabilirsiniz.